ZenithOptimedia da beklentilerini yükseltti

Global reklam harcamalarında iyimser beklenti giderek artıyor. Geçtiğimiz ay Carat'ın büyüme beklentilerini revize etmesinin ardından ZenithOptimedia da global reklam harcama beklentilerini yükseltti...

07.04.2010 - 00:00 | MediaCat

Global reklam harcamalarında iyimser beklenti giderek artıyor. Geçtiğimiz ay Carat’ın hem İngiltere hem de global reklam harcamalarında büyüme beklentisini yüzde 2.9 olarak revize etmesinin ardından, Publicis çatısı altında yer alan medya ajansı ZenithOptimedia da
büyüme rakamlarını revize etti.

ZenithOptimedia, 2010 yılı için, global reklam harcama büyüme beklentisini yüzde 2.2 olarak açıklarken, İngiltere için büyüme beklentisini yüzde 1.3 olarak açıkladı. Bugün yayınlanan rapor, İngiltere pazarının 2011 yılında yüzde 1.1 büyüyeceğini kaydediyor.

Brandrepublic’te yer alan haberde; ZenithOptimedia global reklam harcamalarının 2011 yılında yüzde 4.1 büyüyeceğini ve 474.5 milyar dolara erişeceğini, 2012 yılında ise yüzde 5.3 büyüme beklendiğini kaydediyor.

Medya ajansı, 2010 yılı için Kuzey Amerika için yüzde 1.5 düşüş, Japonya için yüzde 0.7 düşüş ve Batı Avrupa için yüzde 0.4 büyüme bekliyor. Orta Doğu büyüme beklentisi yüzde 4.7 olurken, Latin Amerika Bölgesi için yüzde 9.3 ve Asya Pasifik (Japonya hariç) Bölgesi için yüzde 10 büyüme bekleniyor.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.