Vodafone Açıkhava’da iki ödül birden kazandı

MediaCat dergisi tarafından dördüncüsü düzenlenen Açıkhava Ödülleri’nde Vodafone reklamları iki kategoride birinci gelerek önemli bir başarıya imza attı...

07.04.2010 - 00:00 | MediaCat

MediaCat dergisi tarafından dördüncüsü düzenlenen Açıkhava Ödülleri’nde Vodafone reklamları iki kategoride birinci gelerek önemli bir başarıya imza attı.

Vodafone’un “3G Mobil Modem Canlı Billboard” uygulaması “En İyi Billboard Tekli Kullanım (Özel Uygulama)” kategorisinde, Cep Çiftçi uygulaması ise “En İyi Araç Giydirme” kategorisinde birinci oldular. 

Vodafone,  MediaCat dergisinin bu yıl dördüncüsünü gerçekleştirdiği MediaCat Açıkhava Ödülleri’nde iki kategoride birincilik kazandı ve toplam 5 kategoride ise kısa listeye kaldı.

Vodafone Türkiye, “3G Mobil Modem Canlı Billboard” ile “En İyi Billboard Tekli Kullanım (Özel Uygulama)” kategorisinde, Cep Çiftçi Tarifesi ile “En İyi Araç Giydirme” kategorisinde birinci oldu.

Bu yıl 23 kategoride 217 projenin yarıştığı ve 83 çalışmanın kısa listeye girmeyi başardığı Açıkhava Ödülleri’nde Vodafone Türkiye, En İyi Indoor Özel Uygulama, En İyi Açıkhava Kampanyası, En İyi Billboard Tekli Kullanım, En İyi Billboard Çoklu Kullanım ve  En İyi Araç Giydirme kategorileri olmak üzere toplam 5 kategoride kısa listeye kalmıştı.

Yaratıcı, sıradışı çalışmalar

Vodafone 3G Mobil Modem ile kablolu veya kablosuz bir ağa ihtiyaç duymadan her yerden hızlı internete bağlanmanın mümkün olduğunu anlatmayı hedefleyen Canlı Billboard uygulamasında İstanbul’da 5 ayrı noktada billboardlara monte edilen iskemlelere canlı mankenler oturarak dizüstü bilgisayarlarından 3G Mobil Modem ile internete bağlandılar. Türkiye’de bir ilk olan ve büyük ilgi çeken bu uygulamada, yoldan geçenlerin mobil modem ile ilgili soruları da mankenler tarafından yanıtlandı. Bu çalışma birçok ulusal mecrada ve televizyon kanalında da haber olarak yansıma aldı. Vodafone’un Cep Çiftçi hizmetini, hedef kitle olan çiftçilere duyurmak için ise 10 ilde köylere giden toplam 160 yerel araca giydirme yapıldı. Böylece mesajlar doğrudan çiftçilere ulaştırılmışoldu.

“Doğru yoldayız”

Alınan ödülleri değerlendiren Vodafone Türkiye Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Öğüt, bu ödüllerin kendilerini çok mutlu ettiğini vurgulayarak bu çalışmaların hayata geçirilmesinde büyük katkıları olan Kinetic’e, MediaCom’a ve bu ödülleri layık gören MediaCat dergisine ve jüriye teşekkür etti.

Öğüt şunları söyledi: “Geçen yıl yoğunlaşan küresel ekonomik kriz koşullarına rağmen marka ve reklam yatırımlarımızı hiç aksatmadan devam ettik. Türkiye’nin ikinci, telekom sektörünün ise en büyük reklam vereni olduk. Mobil iletişimin küresel lideri Vodafone tüm dünyada son derece güçlü bir markaya sahip. Brand Finance’un 2010’un en değerli 500 global markasını sıraladığı listede Vodafone 29 milyar dolar marka değeriyle 7. oldu. Bu sıralamada Vodafone, dünya telekomünikasyon sektörünün en değerli markası olarak öne çıktı. Türkiye’de de markamızı yerelleştiriyor; onu tüketicinin kalbinde ve zihninde bir güven markası olarak inşa ediyoruz. Bu hedefle yaptığımız reklam çalışmalarımızdan son derece olumlu sonuçlar alıyoruz. Reklam stratejimizin başarısını iş sonuçlarımızda, müşterilerimizin artan memnuniyeti ve markamıza olan bağlılığında görüyoruz. MediaCat Açıkhava Ödülleri doğru yolda olduğumuzu bize bir kez daha gösterdi.”

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.