MediaCat

Yüzyılın yolculuğu

Shell, Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yılını yeni reklam kampanyasıyla kutluyor.

Yüzyılın yolculuğu

Türkiye’deki faaliyetlerini cumhuriyetimizin kurulduğu 1923 yılından bu yana sürdüren Shell, yeni reklam kampanyasında bu süreçte dokunduğu hayatları ve katkı sağladığı toplumsal dönüşümleri gerçek hikâyeler üzerinden aktarıyor.

2021’den bu yana markanın yüzü olan Engin Akyürek’in 100 yıl boyunca Shell’in imza attığı ilkleri paylaştığı “Varış Noktamız Hep İleride” sloganlı kampanya filmi, Wunderman Thompson Türkiye imzası taşıyor.

Prodüksiyon süreçlerini Kala Film‘in yönettiği filmin yönetmeni Serter Tırmık.

Kampanyaya ilişkin konuşan Shell & Turcas CEO’su Emre Turanlı, “1923 yılında cumhuriyetimiz ile çıktığımız yolculuğumuzu pek çok ilke imza atarak taçlandırdık. Tüm bayilerimizle inşa ettiğimiz güçlü bağlar sayesinde, istasyonlarımız nesilden nesle aktarılıyor, yarattığımız sürdürülebilir iş modeli sektörümüze ilham oluyor. Sosyal yatırım faaliyetlerimiz ile dokunduğumuz hayatlarda fark, içinde bulunduğumuz toplumda sürdürülebilir sosyal fayda yaratıyoruz. Yol emniyeti, inovasyon, çevre, engelsiz yaşam ve istihdam programları alanlarına yaptığımız sosyal yatırımlarla toplumsal gelişimi ve ilerlemeyi destekliyoruz. Bu kapsamda toplumsal cinsiyet eşitliği odak alanlarımızın başında geliyor. Türkiye’de yönetim kurulunda kadın liderlerimizin temsiliyeti yüzde 42, icra kurulumuzda yüzde 50. Toplam çalışanlarımız içinde kadın arkadaşlarımızın oranı ise yüzde 31. Daha pek çok yenilikçi çalışma ile köklü mirasımızın ve değerlerimizin bizlere verdiği sorumluluğu yerine getiriyor, ülkemizin gelişimi ve Shell’i nice 100 yıllara taşımak gayesiyle yol alıyoruz. Yeni kampanyamız da bu çalışmalarımızı yansıtıyor. Samimi ve gerçek hikâyeleri anlatırken, köklü mirasımızı, değerlerimizi ve gelecek vizyonumuzu ortaya koyuyor” ifadelerini kullandı.

Kampanya stratejisinin detaylarını açıklayan Shell & Turcas Perakende Satışlar Pazarlama Direktörü Seher Poyrazoğlu Yavuz ise, “Shell & Turcas olarak, iletişim faaliyetlerimizde geçtiğimiz yıl büyük bir başarı kazanan ‘Hep İleride’ yaklaşımımızın köklerine iniyor ve sosyal, çevresel ve ekonomik gelişime yönelik kararlı çalışmalarla üstlendiğimiz rol ve sorumluluğa dikkat çekiyoruz. Biliyoruz ki ‘Hep İleride’ olmak demek, herkesi kapsamak demek ve biz de uzun yıllardır bu alanda ilham veren çalışmalar yürütüyoruz. Yeni dönemde değerlerimizden beslenen çabalarımızı odağa aldık ve tüm iletişim faaliyetlerimizde içimizden, samimi ve gerçek hikâyelere yer verdik. Çünkü biliyoruz ki Shell ile yolu kesişen herkesin hikâyesi bir diğerine ilham verecek nitelikte ve bu insan odaklı yaklaşım paylaşıldıkça çoğalacak” eklemesinde bulundu.

Engin Akyürek de kampanya sürecini, “İlk günden itibaren yol arkadaşım olarak gördüğüm Shell’de bugün aileden biri gibi hissediyorum. Birbirinden renkli üyeleriyle tanışmak ve onların hikâyelerine ortak olmak da bu bağları derinleştirdi. İnanıyorum ki paylaşacağımız bu güzel anılar tüm Türkiye’ye de bu değerleri, samimiyeti ve güveni yaşatacak” sözleriyle değerlendirdi.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.