YouTuber’lardan yeni bir kadın hareketi

"Biz" hareketinin kadınlara ilham, cesaret ve güç kaynağı olması hedefleniyor.

06.07.2018 - 11:05 | MediaCat

YouTuber’lardan yeni bir kadın hareketi

Üretmekten, var etmekten ve çevrelerine etki etmekten her ne olursa olsun vazgeçmeyen kadınların sesinin birlikte duyurulması amacı ile YouTuber’lar tarafından “Biz” adlı yeni bir hareket başlatıldı. Diğer kadınları harekete geçirmek adına umut olabilecek kadınların öykülerini 360 derece yansıtmaya çalışan “Biz” hareketinin, Türkiye’nin dört bir yanında yaşayan çok sayıda kadına ilham, cesaret ve güç kaynağı olması amaçlanıyor.

Merve Özkaynak, Refika Birgül, Rahşan Gülşan ve İlker Gümüşoluk’un öncülüğünde başlayan hareketin, hikâyesini paylaşmak isteyenlerin desteği ile gelişip, hayat bulması hedefleniyor.

Proje kapsamında YouTuber’lar, izleyicilerini Bizvazgecmeyenler.com internet sitesinden doldurulacak anketlerle  günlük hayatta farklılaşarak elde ettikleri başarılarla efsane olmuş veya olmaya aday kadınların hikâyelerini paylaşmaya davet ediyor. Katılımın herkese açık olduğu anket sonucunda seçilecek hikâyeler ise izleyicilerle YouTuber’ların anlatımı ile buluşacak.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.