YouTube ve Cannes Lions’dan işbirliği

Gelecek ay YouTube 48 saatlik bir viral film yarışması düzenleyecek. Kazanan iki iş Cannes Lions'da...

28.04.2009 - 15:01 | MediaCat

Gelecek ay YouTube 48 saatlik bir viral film yarışması düzenleyecek. Kazanan iki iş Cannes Lions’da Young Lions yarışmasına 38’inci grup olarak YouTube Ekibi ismi altına katılmaya hak kazanacak. Yarışmada amaç, tanınmış bir yardım organizasyonu için reklam filmi çekmek. Bu kurumun hangisi olduğu 15 Mayıs’a kadar gizli tutulacak. 15 Mayıs’da yarışma başlayacak ve 17 Mayıs’da son bulacak. Yarışmacıların en yüksek gösterime ulaşmak için iki haftaları olacak. Yarışmaya katılan işlerde yaratıcılık, gösterim sayısı ve video reytingleri göz önüne alınacak.

Reklamını yap:

15 Mayıs gece yarısı (GMT) YouTube, www.youtube.com/canneslions adresinden 60 saniyelik viral reklam için briefini yayınlayacak. Amaç ünlü bir yardım kuruluşunun tanıtımını yapmak. 28 yaşında veya daha küçük olan genç yaratıcılar 17 Mayıs gece yarısına kadar reklamlarını siteye yükleyebilecek.

Dünyaya yay:

Yarışmacıların viral reklamları ile ilgili bir ilgi uyandırabilmek için iki haftaları olacak. 17 Mayıs – 1 Haziran tarihleri aralığına kadar en yüksek gösterimi, oyu almaya çalışacaklar.

Cannes’a git:

1 Haziran’dan sonra reklam uzmanlarından oluşan bir grup shortliste kalmış işleri değerlendirecek ve iki kazananı belirleyecek. Değerlendirme, briefin yaratıcı bir şekilde uygulanması, videonun izlenme oranı, aldığı oylar, yorumlar ve tüm online izleri göz önüne alınarak yapılacak.

Kazananlar 5 Haziran günü açıklanacak. İki kazanan birleşerek YouTube Ekibi’ni oluşturacak ve Cannes Lions’da Young Lions yarışmasına katılacak.

YouTube yarışma jürisi:

Rory Sutherland – Ogilvy One Başkan Yardımcısı (İngiltere)

Alexandre Gama – NeoGama BBH Kreatif Grup Başkanı ve Kurucu (Brezilya)

Stéphane Xiberras – BETC Euro RSCG Başkan ve Kreatif Grup Başkanı (France)

Nick Law – R/GA Başkan Yardımcısı ve Kuzey Amerika Kreatif Grup Başkanı (ABD)

Yuya Furukawa – Dentsu Kretif Direktörü (Japonya)

Ariel Abramovici – BBDO Arjantin Metin Yazarı (Young Lions 2008 Film kategorisi kazananı)

Bruno Acanfora – BBDO Arjantin Art Direktör (Young Lions 2008 Film kategorisi kazananı)

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.