MediaCat

Yılların etkisini tersine çeviren havayolu

Türk Hava Yolları’nın belgesel tadındaki Super Bowl reklamında söz Morgan Freeman’da.

Yılların etkisini tersine çeviren havayolu

Super Bowl reklamverenleri arasına adını yazdıran Türk Hava Yolları, yeni reklam filmi için markanın yabancı olmadığı bir yüzle, Morgan Freeman’la ortaklık kurdu. Şirket, Super Bowl’a son olarak 2020’de reklam vermişti.

Bir uçak seyahati sırasında sözlerine “300 milyon yıl önce Afrika, Asya, Amerika, Avrupa gibi kıtalar yoktu. Sadece büyük bir süper kıta vardı: Pangea” sözleriyle başlayan Freeman, yıllar içinde aralarına kilometrelerce mesafe giren bu kıtaların aslında birbirinden bir milim bile uzaklaşmadığını belirtiyor.

Geniş uçuş ağıyla Türk Hava Yolları’nın zamanın etkisini tersine çevirdiğine ve uzakları yakın ettiğine parmak basan reklam filmi, iddialı bir mesajla sona eriyor: “Dünyadaki tüm havayollarından daha çok ülkeyi birbirine bağlıyoruz.”

Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Ahmet Bolat kampanyaya dair açıklamasında, “Yolcular yeni destinasyonları güvenli bir şekilde keşfetmek veya sevdikleriyle yeniden bir araya gelmek için giderek daha umutlu ve hevesli hale geliyor ve önde gelen bir küresel havayolu olarak, dünyayı yeniden birleştirmeye çalışırken ilham vermeyi ve güven aşılamayı umuyoruz” ifadelerini kullanıyor.

İstanbul ve New York’ta çekilen reklam filminin kreatif süreçleri Amsterdam merkezli kreatif ajans Whale’in imzasını taşıyor.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.