Yılın ürünü Eti Browni Intense

Bu yıl ikinci kez yaptığımız yılın ürünü anketinde kıran kırana bir rekabet yaşandı. Markalar listede sürekli yer değiştirdi. Sonunda Eti Browni Intense yarıştan birinci çıktı.

04.03.2011 - 00:00 | MediaCat

Bu yıl ikinci kez yaptığımız yılın ürünü anketinde kıran kırana bir rekabet yaşandı. Markalar listede sürekli yer değiştirdi. Sonunda Eti Browni Intense yarıştan birinci çıktı.

Eti’nin sevilen markası Browni’nin ürün yelpazesini genişletmek için yarattığı ve oldukça beğenilen ürünlerinin son halkası Browni Intense, 2010 yılının başında piyasaya sürüldü. Bu yeni ürün temel olarak, ıslak Browni kekinin hayli yoğun bir çikolatayla birlikte sunulmuş hali. Bir başka deyişle çikolata severler için tam bir haz kaynağı. Öyle ki, piyasaya ilk kez sürüldükten sonra kısa bir süre içinde ürünü bulmak zorlaşmıştı. Fakat Browni Intense’in kazandığı büyük popülaritenin ardında biraz da dahiyane pazarlama stratejisinin gücü yatıyordu.

Son yıllarda 1 Kadın 1 Erkek adlı komedi dizisiyle yıldızı parlayan Demet Evgar’ın oynadığı reklam filminde, Browni Intense gizemli bir zevk objesi olarak sunuluyordu. Kendini şımartma fikrinden beslenen reklam da en az ürün kadar beğenildi. Haftalarca estirdiği fırtınanın ardından bekleneceği gibi, Browni Intense MediaCat’in anketinde yılın ürünü seçildi.

MediaCat yılın en iyi ürünlerini, markalarını, yeşil projelerini ve cingıllarını seçmek için okurlarının oyuna başvurdu. Bunun için aşamalı bir süreç izlendi. Yılın ürünlerini belirlemek için ilk aşamada, en çok beğenilen ve hatırlanan ürün reklamlarına ilişkin Ipsos KMG Adwatch verilerinin yanı sıra, 30 Kasım’da düzenlenen MediaCat Marketing Forum’da Era Research tarafından yapılan açık uçlu katılımcı anketinin de sonuçları dikkate alınarak 44 maddelik bir liste oluşturuldu.

Liste hazırlanırken, global markaların, lansmanları global düzeyde yapılan ürünleri değil, yalnızca Türkiye’ye özel lansmanı yapılan ürün ve hizmetler dikkate alındı. Sonuçta ortaya geçtiğimiz yıl ilk kez piyasaya sunulan ya da daha önce lanse edildiği halde pazarlama faaliyetlerine ivme kazandıran ürün ve hizmetlerden oluşan bir liste çıktı.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.