Yılın medya adamı Acun

MediaCat, bu yıl ilk kez üç aşamalı bir yoklama süreciyle pazarlamada yılın liderlerini belirledi. MediaCat okurlarının oylarının dikkate alınmasıyla yapılan değerlendirmeye göre...

03.02.2010 - 00:00 | MediaCat

MediaCat, bu yıl ilk kez üç aşamalı bir yoklama süreciyle pazarlamada yılın liderlerini belirledi. MediaCat okurlarının oylarının dikkate alınmasıyla yapılan değerlendirmeye göre Acun Ilıcalı yılın en başarılı ismi seçildi.

MediaCat , son üç yıldır ocak ayında yayımladığı özel almanak sayısında, çeşitli veri, bilgi ve araştırmalara dayanarak yılın en iyilerini seçiyor. Bu yıl bu yıllık içeriği genişletip çeşitlendirmeye karar verdi ve ‘yılın pazarlama liderini’, ‘yılın reklamcısını’ ve yılın medya liderini’ seçmek üzere yola çıktı.

Bu üç başlığın altını doldurmak üzere üç aşamalı bir süreç izledik. İlk aşamada 19 Kasım 2009’da gerçekleştirilen, pazarlama, reklam ve medya dünyasından birçok profesyonelin katıldığı MediaCat Marketing Forum’da, katılımcılara, ‘Sizce geçtiğimiz yıl pazarlama/reklam/medya dünyasında en çok ses getiren, en başarılı çalışmalara imza atan lider kimdi?’ formatında açık uçlu üç soru soruldu. İkinci aşamada aynı sorular, yine açık uçlu bir şekilde, Aralık 2009 boyunca MediaCat Online kullanıcılarına yöneltildi. Üçüncü aşamada ise, ilk iki yoklamada bu üç alanda isimleri en çok anılan liderler dikkate alınarak, üç liste oluşturuldu. Nihayet bu listeler, 8-21 Ocak 2010 tarihleri arasında MediaCat Online’da rastgele (random) bir şekilde kullanıcıların dikkatine sunuldu ve oylandı.

Bu üç aşamada ortaya çıkan tüm sonuçlar birlikte değerlendirildikten sonra yılın en iyileri belirlendi. Buna göre Acun Ilıcalı ‘yılın medya adamı’ seçildi.

Acun Ilıcalı, büyük bir başarıyla yoluna devam eden ve daha çok şey vaat eden ‘Var mısın Yok musun?’a yeni yayın döneminde ara verdi, iki yeni ve iddialı programla televizyon izleyicisinin karşısında çıktı. Bunlardan ilki eski futbol yıldızlarından oluşan takımlardan gerçek lige paralel bir lig yaratmayı hedefleyen Devler Ligi. İkincisi ise Türkiye’nin dört bir tarafından yeteneklerine güvenen yüzlerce insana televizyona çıkma ve yarışma fırsatı sunan ‘Yetenek Sizsiniz Türkiye.’
‘Var mısın Yok musun?’a göre çok daha büyük prodüksiyonlar gerektiren iki proje de tutmuş görünüyor. Özellikle ‘Yetenek Sizsiniz Türkiye’ yayınlandığı gün reyting liderliğini kimseye kaptırmıyor.

Çalışmada oylamaya sunulan diğer isimler ve seçilen kişilerin geçtiğimiz yıl boyunca gerçekleştirdikleri başarılı işleri MediaCat’in Şubat sayısında bulabilirsiniz.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.