Yılın girişimcisi Mavi Jeans

Ernst&Young Türkiye ve Milliyet gazetesinin işbirliğiyle bu yıl dördüncüsü düzenlenen, ’Dünya Yılın Girişimcisi Yarışması’nın Türkiye finalisti, Mavi

12.03.2007 - 10:34 | MediaCat

Ernst&Young Türkiye ve Milliyet gazetesinin işbirliğiyle bu yıl dördüncüsü düzenlenen, ’Dünya Yılın Girişimcisi Yarışması’nın Türkiye finalisti, Mavi Jeans Üst Yöneticisi (CEO) Ersin Akarlılar oldu. Akarlılar, Haziran ayında Monte Carlo’da düzenlenecek dünya finalinde Türkiye’yi temsil edecek.

Ersin Akarlılar, Hilton Convention Center’da düzenlenen törende, Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin ve Ernst&Young Stratejik Pazar Geliştirmeden Sorumlu Başkan Yardımcısı Grek Ericksen’in elinden ödülü aldı.

Dünya Yılın Girişimcisi Yarışmasında finale kalan Pronet Genel Müdürü Alp Saul, AFM Sinemaları Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Adnan Akdemir, Sönmez Holding Teknoloji Grubu Üst Yöneticisi (CEO) Osman Akın ve Doluca Şarapçılık Yönetim Kurulu Üyesi ve Pazarlama Direktörü Sibel Kutman’a da törende birer teşekkür plaketi verildi. Yarışmada, bu yıl ilk defa ‘Yılın Sosyal Girişimcisi’ kategorisinde de ödül verildi.

Ernst&Young Global ile Schwab Vakfının, bu yıl ilk kez dünyadaki sosyal girişimcileri bir araya getirmek ve toplumsal gelişime katkı sağlamak amacıyla düzenlemeye başladığı ‘Yılın Sosyal Girişimcisi’’ kategorisinde, Yüzüncü Yıl Üniversitesinde profesörlük ve Doğa Gözcüleri Derneğinde yönetim kurulu başkanlığı görevini yapan Prof. Dr. Mustafa Sarı ödül aldı. Dünyada sadece Türkiye’de Van Gölünde yaşayan ve soyu tükenmekte olan inci kefalini yaşatma projesini hayata geçiren Sarı, Türkiye’yi Schwab Vakfı tarafından İsviçre’de düzenlenecek ‘Sosyal Girişimciler Zirvesi’nde temsil edecek.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.