Yıldız Holding’den üç haftada üçüncü hamle

Ülker Grubu'nun çatısı konumundaki Yıldız Holding, son üç hafta içerisinde yaptığı üç büyük hamle ile ekonomi gündemine oturdu...

05.05.2009 - 14:56 | MediaCat

Ülker Grubu’nun çatısı konumundaki Yıldız Holding, paketleme devi Alcan Packaging’in Sera markası ile tanınan İstanbul merkezli firması Rotopaş’ı satın aldı. Yıldız Holding böylece son üç hafta içerisinde yaptığı üç büyük hamle ile ekonomi gündemine oturdu.

Önce Danimarkalı sakız ve şekerleme üreticisi Gumlink’le ortak olan Ülker, geçtiğimiz hafta da çayda yeni bir ortaklığa gittiğini duyurdu. Yıldız Holding, Obaçay ve Doğa Bitkisel Ürünler’in çatı markası Enfes Gıda’da Alman Laurens Spethmann Holding ile ortaklık için görüşmeler yapıldığını açıkladı.

Yıldız Holding’den dün gelen haberde ise Yıldız Holding’in Alcan Packaging’in İstanbul merkezli firması Rotopaş’ı satın aldığı açıklandı. Rotopaş, Holding’in ambalaj grubuna dahil edileceğini açıkladı. Yıllık 3 bin 600 ton üretim gerçekleştiren Rotopaş, gıda tipi streç filmler, shrink filmler ve alüminyum folyo alanında faaliyet gösteriyor. Şirket, Sera markası ile ev kullanıcısına; yarı endüstriyel ürünleri ile lokanta, otel ve pastane kullanıcılarına; endüstriyel ürünleri ile de süpermarket kullanıcıları, piliç, taze sebze-meyve üreticilerine üretim gerçekleştiriyor.

Faaliyetlerine 1944 yılında Ülker markasıyla bisküvi üreterek başlayan Yıldız Holding, bugün 65 üretim ve pazarlama şirketiyle bisküviden çikolataya, gazlı içeceklerden süt ve sütlü ürünlere, bebek mamasından kişisel bakım ürünlerine ve ambalaja kadar geniş bir yelpazede faaliyet gösteriyor.

Yıldız Holding şirketleri yurt içi ve yurt dışında toplam 43 fabrikada üretim yapıyor.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.