Turkcell, Harvard ve MIT Üniversiteleriyle işbirliğine hazırlanıyor

Turkcell Genel Müdürü Süreyya Ciliv, Harvard Business School'da mobil teknolojilerin dünyayı değiştirme...

05.05.2009 - 15:16 | MediaCat

Turkcell Genel Müdürü Süreyya Ciliv, Harvard Business School’da mobil teknolojilerin dünyayı değiştirme biçimi ve Türkiye’deki potansiyel fırsatlar üzerine bir konuşma yaptı.

Harvard ve MIT (Massachusetts Institute of Technology) Üniversiteleriyle “Teknoloji, İnovasyon ve Türkiye” konsepti çerçevesinde işbirliği yapmaya hazırlanan Turkcell, Türkiye ile ilgili üst düzey araştırmalarla akademisyen, yatırımcı ve genç girişimcilerin Türkiye’ye ilgisini artırmayı hedefliyor.
Yurtdışı örnekler ve başarı hikâyelerini kamu otoritelerine sunarak, teşvik politikalarının geliştirilmesini tetiklemek, lokal bilişim pazarını büyütebilecek çözümler hakkında kamu otoritelerini bilgilendirmek, Turkcell ekosistemini güçlendirecek ve inovasyonu destekleyecek ortamın oluşmasını hızlandırmak, planlanan işbirliğinin ana hedefleri arasında yer alıyor.

Turkcell’in desteği ile yapılacak üst düzey araştırmalarda, Türkiye’nin teknoloji, inovasyon ve girişimcilik dinamiklerinin uluslararası alanda ön plana çıkarılmasını sağlayarak yabancı finans kaynaklarının Türkiye pazarına ilgisinin artırılması hedefleniyor.

Ciliv: Türkiye dev bir fırsatlar ülkesi

Bu kapsamda görüşmeler yapmak ve bir dizi etkinliğe katılmak üzere Boston’a giden Turkcell Genel Müdürü Süreyya Ciliv, 4 Mayıs Pazartesi günü mezunları arasında yer aldığı Harvard Business School’da akademisyen ve öğrencilere bir konuşma yaptı.

Yıllar önce öğrencisi olduğu okulda konuşma yapmanın kendisini heyecanlandırdığını belirten Süreyya Ciliv, Türkiye’de sürekli olarak büyüyen dinamik bir ekonomi ve sanayinin yanı sıra güçlü ve rekabetçi bir özel sektör olduğunu söyledi. Türkiye’yi dev bir fırsatlar ülkesi olarak tanımlayan Ciliv konuşmasında, geleceği belirleyen üç faktörü mobil iletişim, internet ve yakınsama olarak sıraladı:

“Şimdi, kullanıcıların hayatlarını basitleştirecek, yer ve zaman kısıtlaması olmadan bilgi sağlayacak, eğitim ve sağlık hizmetleri sunacak basit kullanıcı arabirimlerini ve kişiselleştirilmiş etkileşimli servisleri yaratmanın zamanıdır. Bunu yapabilirsek, mobil teknolojilerin Türkiye’yle birlikte dünyayı değiştirdiğini de göreceğiz”

Girişimciliği Teşvik Edecek Politikalara Destek

Turkcell, Harvard ve MIT Üniversiteleriyle işbirliği kapsamında ilk etapta, gelişmekte olan ülkelerde inovasyon ve girişimciliği teşvik edecek politikaların tanımlanması ve uygun ekosistemin oluşturulması için bir rapor hazırlanmasını planlıyor. Böylece, Turkcell Harvard Kennedy School’da gerçekleştirilen ‘Technological Innovation and Turkey’ projesi için Türkiye’den finansman sağlayan ilk ve tek şirket olarak inovasyon, teknoloji ve girişimcilik konularında akademik çalışmaların yapılmasına destek oluyor. Turkcell ile Harvard ve MIT arasındaki işbirliklerinin ayrıntıları önümüzdeki günlerde kamuoyuyla paylaşılacak.

Turkcell Genel Müdürü Süreyya Ciliv Boston ziyareti kapsamında 5 Mayıs Salı günü MIT Sloan School of Management’da da öğrenci ve akademisyenlere bir konuşma yapacak.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.