MediaCat

Yeşil sahalarda voodoo mücadelesi

Totem olmadan derbi olur mu hiç?

Yeşil sahalarda voodoo mücadelesi

Fransız futbolunun en büyük derbisi “Le Classique”, Olympique de Marseille ve Paris Saint Germain’i (PSG) karşı karşıya getiriyor. PSG, lider olduğu ligde puan farkını biraz açmış durumda ama 25 Şubat Pazar günü oynanacak maçın, ezeli rekabetten ötürü her iki taraf için de zorlu geçeceği ortada.

Maçı canlı yayınlayacak olan Canal+ise derbi heyecanına eğlenceli bir reklam filmi ile ortak oluyor. Maça özel hazırlanan filmde taraftarların olmazsa olmaz alışkanlığı totem yapma geleneğine yer veren Canal+, maçın kaderini voodoo bebekleriyle değiştirmeye çalışan iki rakip taraftarın gayretlerini Olympique de Marseille ve Paris Saint Germain maçlarından komik görüntüler eşliğinde sunuyor.

Voodoo bebeği ile skor değiştirme esprisi reklam filmi ile sınırlı da değil. Pazar günü oynanacak derbiye özel hazırlanan bir web sitesinde taraftarlar, rakip takım forması giyen voodoo bebeklerini diledikleri gibi iğneleyebiliyor. Hatta hangi takımın voodoo bebeğinin daha fazla iğneleneceğine dair bir rekabet bile oluşmuş durumda. Şu ana kadar batırılan iğne sayısı ise 3 milyondan fazla.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.