Yeniden yollara düşer gibi

Özgürlük hissi için biraz müzik biraz da rüzgâr yeter... En azından şimdilik.

14.07.2020 - 14:41 | Arzu Nilay Kocasu

Birleşik Krallık’ın otomobil derneği The Automobile Association (AA), pandemi nedeniyle zorlu bir dönemden geçen Birleşik Krallık halkının yüzüne ufak bir tebessüm yerleştirmek ve onlara kendilerini yeniden yollara vuracakları gün gelene kadar daha güvenilir alanlarda kalmalarını söyleyen bir reklam filmi yayınladı.

Markanın reklam yüzü köpek Tukker’ın müzik ve fan rüzgârı eşliğinde yollarda olduğunu hayal ettiği 50 saniyelik animasyon reklam ajansı adam&eveDDB imzası taşıyor.

Herkesin bu zorlu karantina döneminde farklı sıkıntılarla uğraşmak zorunda kaldığını söyleyen AA Pazarlama Grup Başkanı Will Harrison, kampanyanın ardındaki mesajı şu sözlerle özetledi: “İnsanlara, hazır olduklarında, AA üyeliğiyle tamamen güvenli bir şekilde yeniden yollara düşebileceklerini hatırlatmak için içtenlikle olumlu (ve sarı!) bir mesaj vermek istedik.”

13 Temmuz itibarıyla Birleşik Krallık genelinde açıkhava ve radyo mecralarından hedef kitlesiyle buluşan kampanya, ayrıca, Spotify işbirliğinde yol şarkıları çalma listelerinde de yer alacak. Kampanyanın sosyal medya ayağındaysa markanın reklam yüzü Tukker’in yer aldığı bir dizi GIF bulunuyor.

KÜNYE

  • Reklamveren: The Automobile Association
  • Reklam Ajansı: adam&eveDDB
  • Yönetmen: The Perlorian Brothers
  • Yapımevi: MJZ
  • Post-Prodüksiyon: ETC
Kaynak: The Stable

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.