MediaCat

Yaz aylarında da iş arayışı devam ediyor

Eleman arayan firmalar ile iş arayan adayları online ortamda bir araya getiren…

Yaz aylarında da iş arayışı devam ediyor

Eleman arayan firmalar ile iş arayan adayları online ortamda bir araya getiren www.secretcv.com’da yapılan ankete göre yaz aylarında da adaylar iş arayışına ara vermeden devam ediyor.

Anket sonuçlarına göre; adayların yüzde 87.6’sı yaz aylarında aktif olarak iş arıyor.Yazın iş arayan adayların büyük çoğunluğunu ise gençlerin oluşturması dikkat çekiyor ( yüzde 48.7 21–25 yaş arasındakiler, yüzde 27,27 26 – 30 yaş grubundakiler).

İnsan kaynakları sektöründe 2000 yılından bu yana faaliyet gösteren secretcv.com Türkiye’de iş arayan adayların iş aramadaki mevsimsel tercihlerini belirledi. Veri tabanına 9.300 firma ve 6.100.000 aday kayıtlı olan secretcv.com tarafından yapılan araştırmaya göre, adayların yüzde 87.6’sı yaz aylarında aktif olarak iş arayışına devam ediyor.

Gençler iş arayışlarını yazın da aktif biçimde sürdürüyor

Yazın iş arayışına devam eden adayların %48.7’sini 21–25 yaş arasındaki adaylar, %27.27’sini 26–30 yaş arasındaki adaylar, %12.9’unu ise 31–40 yaş arasındaki adaylar oluşturuyor. 40 yaşın üzerinde olan adaylar ise yazın aktif olarak iş arayışını çok fazla tercih etmiyor. Özellikle gençlerin yaz aylarında aktif biçimde iş arayışlarına devam etmesi yeni mezunların alanlarında deneyim kazanabilecekleri bir iş, biraz daha deneyimli gençlerin ise daha uygun şartlarda bir iş arayışını tamamlamamış olmalarına yorumlanıyor.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.