En gelişmiş kredi kartı kullanıma sunuldu

MasterCard ve Bank Asya’nın ortaklaşa gerçekleştirdikleri çalışma sonucunda dünyanın en gelişmiş...

15.07.2008 - 14:56 | MediaCat

MasterCard ve Bank Asya’nın ortaklaşa gerçekleştirdikleri çalışma sonucunda dünyanın en gelişmiş banka kredi kartlarından biri kullanıma sunuldu: AsyaCard DIT.
Kullanıcıların bugüne kadar farklı kartlar aracılığı ile gerçekleştirebildikleri tüm işlemleri Avrupa’da ilk kez tek bir kartta toplayan AsyaCard DIT, kullanıcıların hem temaslı hem temassız ödeme yapmalarına, internetten güvenle alışveriş yapmalarına, internetten ödeme kartlarına kontör (para) yüklemelerine, kartlarını köprü, otoyol geçişlerinde ve ulaşımda kullanmalarına olanak tanıyor. Ayrıca AsyaCard DIT sahibi olmak isteyenler, kartlarını Asya Bank şubelerinden on beş dakika içerisinde temin edip kullanmaya başlayabiliyor.

MasterCard ve Bank Asya işbirliği ile piyasaya sürülen AsyaCard DIT, dünyanın en gelişmiş ve en fazla fonksiyona sahip ödeme kartları arasında gösteriliyor. AsyaCard DIT, mevcut özellikleri ile Avrupa’nın da en gelişmiş banka kredi kartı olma özelliğini taşıyor. İçerisinde bulunan MasterCard PayPass teknolojisi ile, klasik ödeme kartı kullanımının yanı sıra temassız ödeme aracı olarak da kullanılabilen AsyaCard DIT, dünyanın dört bir yanında, 109 bini aşkın satış noktasında, kullanıcılara kuyruğa girme, şifre tuşlama, para üstü bekleme derdi olmadan temassız ödeme imkanı sağlıyor. AsyaCard DIT ayrıca, MasterCard Çip Esaslı Kimlik Doğrulama Programı (CAP) ile internet üzerinden güvenli alışveriş yapılmasını, kullanıcıların ödeme katlarına kontör (para) yükleyebilmelerini, köprü, otoyol geçişi ve toplu taşıma araçlarında kullanmalarını sağlıyor. AsyaCard DIT’ın diğer bir özelliği ise, başvuru sonrası banka şubesinden anında teslim alınabilmesi.

AsyaCard DIT basın toplantısına katılan MasterCard Güney Doğu Avrupa Genel Müdürü Özlem Erçelen İmece Ödeme sistemlerinde çığır açan, dünyanın ilk temassız kredi kartı ürünü MasterCard PayPass™’ın yaygınlığının gün geçtikçe arttığını belirterek “Modern dünyada hayat gittikçe hızlanıyor. Tüketicilerin de bu hıza ayak uydurması zorunluluk haline geldi. Biz, MasterCard olarak kredi kartı kullanıcılarının hayatını kolaylaştırmayı ve günlük hayatlarına hız katmayı hedefliyoruz. Bu anlamda hem dünyada hem de Türkiye’de öncü durumdayız. Bank Asya ile gerçekleştirdiğimiz işbirliği de MasterCard PayPass™’ın, Avrupa’da ilk olarak kullanıldığı ülke olan Türkiye’de yaygınlığının artması açısından çok büyük bir adım. Bugün tüm dünyada 28 milyonun üzerinde MasterCard PayPass™ kartı ve cihazı bulunuyor, dünya çapında 109 bin satış noktasında kabul görüyor. Bozuk para taşımak istemeyen, kendilerine düşük tutarlı alışverişlerinde hızlı ve güvenli bir ödeme yöntemi arayan herkes fastfood restoranlarından gazete bayilerine, stadyumlardan taksilere, otobüslere, metrolara hatta sinemalara kadar bir çok noktada geçerli olan MasterCard PayPass™’i tercih ediyor.” dedi.

Bank Asya Genel Müdür Yardımcısı / Genel Koordinatörü Ünsal Sözbir ise şunları ifade etti; “Bank Asya, müşterilerine bir dizi yeni ve mevcut ürünlerini ‘Farklı Beklentilere Farklı Çözümler’ sloganı ile sağlamaya devam ediyor. Farklı dağıtım kanalları aracılığıyla müşterilerimizin ihtiyaçlarını dikkatle incelerken, müşteri tabanımıza banka sektöründeki son teknolojik gelişmeler ile hizmet veriyoruz. Bunun en güzel örneği olarak da AsyaCard DIT’ı kulacıların hizmetine sunduk. AsyaCard DIT, dünyanın en gelişmiş ödeme kartı örneklerinden bir tanesi. Biz de Bank Asya müşterilerine bu derece gelişmiş ve bir çok farklı alanda kullanılabilecek tek bir kart sunmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. AsyaCard DIT edinmek isteyen müşterilerimize bir diğer güzel haberimiz ise, şubeden anında teslim hizmetimiz. Bank Asya müşterileri, herhangi bir Bank Asya şubesine gelerek AsyaCard DIT başvurusunda bulunduklarında on beş dakika içerisinde kartlarını teslim alabiliyorlar. Bundan sonraki çalışmalarımızla da müşterilerimizin hayatlarını kolaylaştırmayı sürdüreceğiz.”

Kahramanmaraş’ta Ulaşım AsyaCard DIT’a Emanet

Birçok fonksiyonu tek kartta barındırarak dünyanın en gelişmiş ödeme kartlarından olma unvanını kazanan AsyaCard DIT, Kahramanmaraş Toplu Taşıma Projesi kapsamında, ulaşım alanında kullanılmaya başlandı. AsyaCard DIT sahipleri kartlarını aynı zamanda boğaz köprülerinde ve otoyollarda da ödeme aracı olarak kullanabiliyor. Bank Asya, AsyaCard DIT’ı MasterCard’ın desteği, SmartSoft ve Verifone’un sağladığı son teknoloji sayesinde kullanıcılarına sunuyor.

AsyaCard DIT, Türkiye’nin Provizyonsuz Kullanılabilen İlk Temassız Kartı

AsyaCard DIT, Türkiye’nin MasterCard PayPass MChip kullanarak provizyonsuz kullanılabilen ilk temassız kredi kartı olma unvanını da taşıyor. AsyaCard DIT, ana sistemden provizyon alınmaksızın alışveriş esnasında çok kısa sürede yetkilendirme yapabiliyor. Böylelikle müşterilerine, gişe ödemelerine ve alışverişe kadar değişen çok geniş bir yelpazede, çok hızlı hizmet sunabiliyor.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.