Yataş, iki şirketini tek çatı altında birleştirdi

Yataş Yatak ve Yorgan Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi (“YATAŞ”) ile Yataş İstanbul Pazarlama Yatak ve Yorgan Sanayi ve Ticaret A.Ş. (“İstanbul Pazarlama”) 1 Mart 2011 itibariyle resmi olarak birleşti.

10.03.2011 - 00:00 | MediaCat

Yataş Yatak ve Yorgan Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi (“YATAŞ”) ile Yataş İstanbul Pazarlama Yatak ve Yorgan Sanayi ve Ticaret A.Ş. (“İstanbul Pazarlama”) 1 Mart 2011 itibariyle resmi olarak birleşti. Karlılığı arttırmak amacıyla alınan karar sonucunda 2 şirketin, sermayesinin %42,16’sı halka açık olan YATAŞ çatısı altında yer almasına karar verildi.

YATAŞ’tan yapılan açıklamaya göre; yeni dönemde karını maksimize etmeyi amaçlayan YATAŞ, operasyonel anlamda verimliliğin (iki şirketin depolarının tek depoya düşürülmesi, muhasebe, satın alma, insan kaynakları, idari işler gibi birimlerin birleştirilmesi) sağlanmasını hedeflerken, birleşme kararındaki en önemli gerekçelerden birinin de toplam maliyet unsurlarının minimize edilmesi olduğu bildirildi.

Bu birleşme kararıyla paralel olarak yaşanan değişim dönemine istinaden yönetim kadrosunda da değişikliğe gidildi. YATAŞ Yönetim Kurulu’nun aldığı kararla, YATAŞ İcra Kurulu başkanlığına Serdar Kitapçı atandı. Fevzi Menteş’in Genel Müdür ve İcra Kurulu Başkan Yardımcısı olarak; Özkan Zere’nin ise Mali ve İdari İşler Genel Müdür Yardımcısı ve İcra Kurulu Üyesi olarak atanmasına karar verildi.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.