iPhone’un Flash derdi çözülüyor

iPhone ve iPad kullanıcılarının en büyük derdi olan Flash sorunu, Adobe'un attığı son adımla bitmek üzere.

10.03.2011 - 00:00 | MediaCat

iPhone ve iPad kullanıcılarının en büyük derdi olan Flash sorunu, Adobe’un attığı son adımla bitmek üzere.

Apple ile Flash konusunda bir türlü uzlaşamayan Adobe, sonunda bir adım attı ve Flash içeriği HTML5’e çeviren yeni bir aracı yazılımı geliştiricilere ve reklamverenlere sundu.

HTML5 desteğine sahip olan iPhone ve iPad’ler, bu araç sayesinde web sitelerinde yer alan tüm Flash içerikleri görüntüleyebilecek.

Adobe, bu konuda Apple ile temasa geçmektense doğrudan Apple için uygulama geliştirilen yazılım geliştiricileri ve reklamverenlere yöneldi. Wallaby isimli bu format dönüştürücü araç sayesinde (Flash’tan HTML5’e) reklamverenler, reklam banner’larını Flash’tan HTML5’e çevirebilecek ve bu şekilde içerikte düzenlemeye gidebilecek. Bu sayede Apple engelini de bu cihazlar dahilinde aşmış olacak. Kullanıcılar ise hiçbir şey yapmadan, Safari web tarayıcısını kullanarak Flash içerikleri görebilecek.

Adobe Wallaby, Flash içeriği HTML5 formatına dönüştürüyor. Bu şekilde Flash animasyonlar veya diğer çalışmalar HTML5 altında da görülebiliyor. Ayrıca Adobe Dreamweaver sayesinde de kullanıcılar dilediği gibi Flash içeriklerini HTML5 formatı altında düzenleyebiliyor.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.