Yapı Kredi’den Ahmet Kural hakkında açıklama

Banka, kamuoyuna yansıyan olaylar hakkında bir açıklama yayınladı.

02.11.2018 - 15:53 | MediaCat

Yapı Kredi'den Ahmet Kural hakkında açıklama

Şarkıcı Sıla Gençoğlu, oyuncu Ahmet Kural’dan kendisine darp, cebir ve psikolojik şiddet uyguladığı gerekçesiyle şikâyetçi olmuş, sonrasında da Ahmet Kural‘a mahkeme tarafından üç ay uzaklaştırma cezası verilmişti.

Olayın kamuoyuna yansımasının ardından, 2017’den bu yana Yapı Kredi‘nin reklam kampanyasında boy gösteren Ahmet Kural’la ilgili bankadan bir açıklama paylaşıldı. Yapı Kredi’nin kamuoyuna yansıyan olayla ilgili açıklaması şöyle:

Bankacılık sektöründe toplumsal cinsiyet eşitliği ve kadın hakları konusunda gerçekleştirdiği çalışmalarla öncü rol üstlenen ve kadın istihdamı konusunda sektörüne uzun yıllardır liderlik yapan bir kurum olarak, reklam kampanyamızda yer alan oyuncu Ahmet Kural hakkında kamuoyuna yansıyan haberleri titizlikle takip etmekteyiz.

Söz konusu iddialar ve iddialara konu teşkil eden davranışların bankamızın etik anlayışı ile bağdaşması söz konusu değildir.

Konunun yargıya intikal etmiş olması sebebiyle, ek karar ve yaptırım haklarımız saklı kalmak kaydıyla, yargının vereceği nihai karara kadar gelişmeleri yakından takip edeceğiz. Bununla birlikte, mevcut iletişim çalışmalarımızı durdurduğumuzu ve Ahmet Kural’la olan işbirliğimize devam etmeyeceğimizi ifade etmek isteriz.

Birleşmiş Milletler Kadının Güçlenmesi Prensipleri’nin imzacısı olarak, iletişim çalışmalarımız da dâhil olmak üzere işimizin her alanında toplumsal cinsiyet eşitliğinin savunucusu olduğumuzu bir kez daha kamuoyuna saygı ile bildiririz.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.