Yapı Kredi World, kredi kartları sektöründe lider

Yapı Kredi World, 2011’de sektör liderliğini sürdürüyor

08.08.2011 - 00:00 | MediaCat

Yapı Kredi World, 2011’de sektör liderliğini sürdürüyor. 2011 yılı ilk 6 aylık bağımsız denetimden geçmiş mali tablolara göre Yapı Kredi, kredi kartı alacak bakiyesinde yüzde 18.20 ile sektörde lider konumunda bulunuyor. Bankaların BKM’ye yaptığı ciro bildirimlerine göre de ilk altı ayda Yapı Kredi World bireysel kartlar cirosunda yüzde 19.22, nakit çekim cirosunda yüzde 20.96, taksitli işlem cirosunda yüzde 21.62, temassız kart cirosunda yüzde 33.35 ve kart sahibi tekil müşteri adedinde yüzde 13.76 pazar payları ile sektörde liderliğini devam ettiriyor. 320 bin üye işyeri, 400 bini aşkın POS parkına sahip olan Yapı Kredi World her yıl 500 milyonun üzerinde işlem gerçekleştirirken, yaklaşık 200 milyon TL’ye eşdeğer puan kazandırıyor.

World’ün sektör liderliğini değerlendiren Yapı Kredi Perakende Bankacılıktan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Nazan Somer, “Bugün geldiğimiz noktada, World’ün artık sadece bir kredi kartını değil; birden çok bankanın, milyonlarca kart sahibinin, yüzlerce değerli perakende markanın ve binlerce üye işyerinin dahil olduğu, Türkiye’nin en büyük alışveriş ve pazarlama platformunu temsil ettiğini görüyoruz. Biz bu platformu altyapı olarak World’ün kardeş markaları Crystal, Play, Adios ve Taksitçi’ye de taşıdık. Bugün herbiri önemli büyüklüklere erişmiş olan ve birbirinden farklı faydalar sunan bu kartların ortak noktası ve beslendiği lider sadakat programı World’dür.” dedi.

Somer, sektördeki liderlik durumunu ise şöyle değerlendirdi:

“Kredi kartları sektöründe başarıyı gösteren en önemli kriter, kartlarla yapılan harcamalar sonucunda oluşan kredi kartı alacak bakiyesidir. Son yıllarda birçok bankanın farklı kart satış stratejileri güttüğünü; pazardaki kart sayısını yükseltmek için aynı bankanın aynı müşteriye birden çok kart verme yoluna gittiğini görüyoruz. Bu stratejinin bir sonucu olarak bazı bankalarda kart adetleri, müşteri adedi ve hacimden bağımsız olarak yüksek çıkabiliyor. Kredi kartı pazarındaki temel büyüklük ve liderlik parametresinin kredi kartı alacak bakiyesi ve tekil müşteri adedi olması gerektiğini düşünüyoruz. ”
 

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.