İlk 6 ayın en büyük reklam ajansları

MediaCat Ağustos sayısında Nielsen’in Ocak-Haziran 2011 tarih aralığını kapsayan verilerinden yola çıkarak 'İlk 6 Ayın En Büyük 100 Yaratıcı Ajansı' listesine yer verdik. Bu liste hangi reklam ajanslarının 2011'in ilk 6 ayında daha fazla iş yaptığını ortaya koyuyor

08.08.2011 - 00:00 | MediaCat

MediaCat Ağustos sayısında Nielsen’in Ocak-Haziran 2011 tarih aralığını kapsayan verilerinden yola çıkarak ‘İlk 6 Ayın En Büyük 100 Yaratıcı Ajansı’ listesine yer verdik. Bu liste hangi reklam ajanslarının 2011’in ilk 6 ayında daha fazla iş yaptığını ortaya koyuyor.

Bu seneki Kristal Elma Ödül Töreni’nden 13 Kristal Elma’yla dönen ve yılın en çok elma alan ajansı olan TBWAİSTANBUL Ocak-Haziran 2011 verilerinden yola çıkılarak hazırlanan ‘İlk Altı Ayın 100 Kreatif Ajansı’ listesinde birinci sırada yer alıyor. Ocak- Haziran 2010 listesinde ikinci sırada yer alan, bu sene ise birinciliğe yükselen TBWAİSTANBUL’un zengin müşteri portföyüne baktığımızda, ajansın Avea, Beko, Efes, Henkel, Pınar ve IKEA gibi farklı sektörlerden firmalara hizmet verdiğini görüyoruz.

Denizbank, Vestel, Eti, Sütaş gibi önemli firmalar için yaratıcı iletişim çalışmalarını yürüten Güzel Sanatlar Saatchi&Saatchi geçen senenin aynı döneminde üçüncü sırada yer alırken bu sene ikinciliğe yükseliyor. Akbank, İpana, Renault, Rowenta, Sony gibi yerli ve uluslararası markalarla birlikte çalışan Publicis Yorum, geçen seneye kıyasla altı sıra yükselişe geçerek bu sene üçüncü sırada yer alıyor. 2010 listesi birincisi Alametifarika ilk beşteki yerini korumaya devam ediyor. Bu sene, dördüncü sırada kendine yer edinen ajansın Turkcell, Pepsi, Türk Hava Yolları, Garanti gibi önemli markalar için birçok kampanyaya imza attığını görüyoruz. Listenin beşinci sırasında ING Bank, Arçelik, Danone ve Burger King’in yaratıcı ajansı Y&R Reklamevi konumlanıyor.

İLK 6 AYIN EN BÜYÜK 20 REKLAM AJANSI

‘İlk 6 Ayın En Büyük 100 Yaratıcı Ajansı’ listesinin tamamını MediaCat Ağustos sayısında bulabilirsiniz.

 

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.