Yahoo için Murdoch’la işbirliği peşinde

Dünya yazılım devi Microsoft, aylardır peşinde koştuğu

11.04.2008 - 15:24 | MediaCat

Dünya yazılım devi Microsoft, aylardır peşinde koştuğu Yahoo’yu satın alabilmek için News Corp ile işbirliği peşinde. New York Times’ın haberine göre Microsoft ve News Corp Yahoo için birlikte teklif vermek konusunda görüşmeler sürdürüyor. Microsoft böylelikle News Corp’un sahibi olduğu sosyal paylaşım sitesi MySpace’i Yahoo-Microsoft birlikteliğine katmayı planlıyor.

Daha önce Microsoft’un 42 milyar dolarlık teklifine karşı Yahoo ile görüşmeler yürüten News Corp’un Microsoft ile pazarlığının hassas bir noktada olduğu belirtiliyor. Microsoft CEO’su Steve Ballmer, Yahoo’ya şirketinin teklifi hakkında kesin kararını açıklaması için 3 hafta süre vermişti.


Yahoo AOL’le görüşüyorÖte yandan, Yahoo’nun Microsoft’un baskısına dayanabilmek amacıyla AOL ile şirket evliliği ve rakibi Google ile ortaklık planladığı yönünde de iddialar var. Wall Street Journal gazetesinin, bu konuya yakın kaynaklara dayanarak verdiği habere göre, bu amaçla görüşmelerini sürdüren dünyanın 3. büyük internet şirketi Yahoo ile dünyanın 4. büyük internet şirketi AOL, şirket evliliği konusunda anlaşmak üzere. Google ile ortaklığını önceki gün duyuran Yahoo, ayrıca 15 günlüğüne kendi arama motoruna Google tarafından verilen reklamları koyacak.

Kaynak: Referans

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.