Y Kuşağı ebeveynlere acımasız gerçekler

Herkesin bildiği ama söylemeye çekindiği cümleleri sizin için Babies R Us sarf ediyor.

01.08.2017 - 16:13 | Gönül Hadımlı

Y Kuşağı ebeveynlerine acımasız gerçekler

Ebeveyn olmaya yeni yeni alışmaya çalışanlar için her şeyi doğru yapmak mümkün değil. Doğru bezi seçmek, doğru araba koltuğunu bulmak sizi zaman zaman sıkabilir. Yeni bir ebeveyn olarak her ne kadar çoğu şeyi ilk kez deneyimleseniz de hata yapmaktan korkunuz olmasın. Sonuçta kimse mükemmel değil ve mükemmel olmamak kadar doğal bir şey yok.

ABD merkezli Babies R Us, yeni ebeveynlere her daim doğru kararları almalarında yardımcı olacağı mesajını veriyor ve “Mükemmel olmamak sorun değil” diyor. Aslında hepimizin bildiği ama söylemeye çekindiği cümleleri Babies R Us, yeni ebeveynlere dürüst bir kılavuz olabilmek için sarf ediyor. “Be Prepared-ish” sloganlı reklam kampanyası, bebek ürünleri sektöründe tüketiciyi şaşırtan bir hamleyle karşımıza çıkıyor.

Y Kuşağı ebeveynlerine acımasız gerçekler

Markanın CMO’su Carla Hassan, Y Kuşağı ebeveynlerinin markadan beklentisinin gerçekçi, dürüst ve açık olması yönünde olduğunu belirtiyor: “Şu an kullandığımız dil, – Bazı şeyleri unutacaksınız ve bu normal, bazı şeylerin içinden çıkamayacaksınız; bu normal, hastaneyi terk edip evinize gitmekten korkacaksınız; bu normal– tüketicinin daha acımasız olmamız beklentisi üzerinden oluştu. Markamız ve genel olarak sektör için oldukça farklı bir bakış açısı. Y Kuşağı ebeveynleri bu gerçekliği görmek istiyorlar ama bize de yaratıcı olmamız için bir alan veriyorlar. Gerçekliği istiyorlar ama bazen çok sert geldiği için bu gerçekliğin tam olarak yüzlerine çarpılmasını da istemiyorlar. Bu yüzden yaptığımız işin içine biraz da mizah aşıladık.”

Hassan aynı zamanda bir araştırma yaptıklarını ve yaptıkları araştırma sonucuna göre, sektörün geri kalanının gerçekçi olmayan bir resim çizdiğini belirtiyor. Sonuçlar aynı zamanda ebeveynlerin yüzde 82’sinin bebekleri ilk eve geldiğinde bunalmış hissettiğini ve yüzde 63’ünün bir ebeveyn olarak başarısız olduğunu hissettiğini ortaya koyuyor.

Şimdi BBDO imzalı reklam kampanyasına göz atarken bebeğinizin düşürdüğü ördeği yerden alın, tekrar düşürsün ve aynı şeyi saatlerce tekrarlayın. Merak etmeyin, bunalmış olmanız oldukça normal.

Y Kuşağı ebeveynlerine acımasız gerçekler

Y Kuşağı ebeveynlerine acımasız gerçekler

Kaynak: Adweek

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.