XING AG kârlı büyümesini sürdürüyor

XING AG, geçici hesaplamalarında şirket tarihinin en başarılı faaliyet yılına ulaştı ve genel ağır ekonomik...

12.02.2009 - 14:57 | MediaCat

XING AG, geçici hesaplamalarında şirket tarihinin en başarılı faaliyet yılına ulaştı ve genel ağır ekonomik koşullara rağmen bir önceki yıla oranla tüm önemli sonuç rakamlarını belirgin bir şekilde yükseltti.

Profesyonellere yönelik iş ağı alanında Avrupa lideri olan XING AG (01BC) kârlı büyümesini sürdürüyor. Son 12 ay içinde iki milyonun üzerine yeni üye Avrupa’nın önde gelen mesleki ağına kayıt yaptırdı. Bununla birlikte, yılsonu itibariyle XING’te 7 milyonun üzerinde iş insanı aktif durumdaydı. Hamburglu kuruluş, 188 bin ek Premium üye ile yıl sonuna kadar internet platformu için yaklaşık 550 bin ödeme yapan üye elde etmeyi başararak 2008 yılında bir önceki yılın büyümesini aştı.

XING AG Kurumsal İletişim Direktörü Thorsten Vespermann’ın konuyla ilgili görüşleri şöyle: “Geçtiğimiz mali yıla ait rakamlarımız, iş modelimizin geliştiğini ve nitelikli bir büyüme kaydettiğimizi gösteriyor ve mevcut mali durumdan oldukça kazançlı çıkmamızı ve güçlü bir konuma sahip olmamızı sağlıyor. Yeni yılın ilk haftalarında, Avrupa’da giderek artan sayıda profesyonelin iş ağıyla ilgili ihtiyaçları için XING’i kullanmaya başladığı görülmektedir.”

Artan üye sayısı sayesinde grup, cirosunu yüzde 80 oranında artırararak 35,3 milyon Avro’ya (2007: 19,6 milyon Avro) çıkartmayı başardı. Operasyonel sonuçlarda da (EBITDA) şirket yüzde 85’tan daha fazla bir büyüme elde etti. Bu şekilde, EBITDA (devam ettirilmeyen 768 bin Avro’luk M&A, yani birleşme ve satın alma etkinliklerinden gelen bir kerelik harcamalardan arındırılmış) sona eren faaliyet yılında yüzde 86 oranında artarak 12,82 milyon Avro’ya ulaştı (2007: 6,89 milyon Avro).

Premium üyeliklerin oluşturduğu ana iş alanında XING AG, 2008 yılında 28 milyon Avro ve bununla birlikte tüm cirosunun yüzde 80’ini elde etti. Kurum, bunun dışında E-Ticaret (iş ilanlarının bulunduğu “MarketPlace” ve üye fayda programı olan “Best Offers”) ek iş alanları ve reklam satış faaliyetleriyle 2008 yılında sürekli büyüyen ve kâr getiren iki gelir kaynağı yarattı. Ekim 2007’de performans bazlı eleman ilanları iş modelinin kullanılmaya başlanmasından sonra, XING AG, 2008 yılında E-Ticaret iş alanında yaklaşık 4,3 milyon Avro ek ciro sağladı. 2007 yılında, dördüncü çeyrekte pazara yeni sunulan iş alanında 370 bin Avro düzeyindeki ilk cirolar elde edilmişti. Üçüncü iş alanı olan Reklam Satış alanında, geçtiğimiz faaliyet yılında 2,4 milyon Avro düzeyinde ek cirolar yaratıldı (2007 4. çeyrek: 750 bin Avro).

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.