XING AG büyüyor, üye sayısı yükseliyor!

Borsaya kote edilen ilk Web 2.0 şirketi ve Avrupa’da sosyal iş ağı alanında lider XING AG, karlı büyümesine devam ediyor...

13.11.2009 - 00:00 | MediaCat

Borsaya kote edilen ilk Web 2.0 şirketi ve Avrupa’da sosyal iş ağı alanında lider XING AG, karlı büyümesine devam ediyor. Krizle mücadele sinyallerinin hala duyulduğu bir ortamda XING, 2009 yılının ilk dokuz ayındaki toplam cirosunu 33,2 milyon Avro’ya yükseltirken, 3. çeyreğe ait olan ciro da bir önceki yıla göre yüzde 27 oranında artmış bulunuyor.

Daha önce de olduğu gibi XING’in Premium üyelerin sayısındaki sürekli artış, söz konusu dönemin temel gelir kaynaklarından biri olarak öne çıkıyor. 2009 yılının 3. çeyreğinde XING’in 662 bin Premium üyesi "Abonelik Gelirleri " segmentinde toplam 9,96 milyon Avro gelir sağladı. Bu da geçen yıla göre %34 artış sağlandığı anlamına geliyor. Ayrıca, 2009 yılının ilk dokuz ayında iki yıllık üyeliği tercih eden yeni Premium üyelerin toplam sayısında da geçen yılın aynı dönemine göre üç kat artış sağlandı.

30 Eylül tarihi itibariyle 8,3 milyon profesyonel, Avrupa’nın lider iş ağına üye oldu. XING, Almanya, Avusturya ve İsviçre piyasalarında yaklaşık olarak 3,6 milyon üyeyle lider konumda olmasının yanı sıra, başta Türkiye ve İspanya olmak üzere uluslararası alanda da üye sayısında artış gerçekleştirdi. Şirket bu ülkelerde, mali çeyreklerle ilgili olarak şimdiye kadar kaydedilen en yüksek seviyelerde ve piyasadaki rakiplerinin önünde bulunuyor.

İş ilanları piyasasındaki olumsuz koşulların devam etmesine rağmen XING’in İş İlanları bölümünde de yüzde 15 artış gibi olumlu gelişmeler kaydedildi. XING AG’nin CEO’su Dr. Stefan Gross-Selbeck konuyla ilgili görüşlerini şöyle ifade ediyor: “Kar getiren iş modellerimizi geliştirmek amacıyla yoğun şekilde yatırım yaptık ve 3. çeyrekteki gelişmelerden mutluyuz. Daha önce de olduğu gibi temel olarak faaliyet göstermeyi hedeflediğimiz alan büyümemizi sağlıyor. Bunun yanı sıra, İK yöneticilerinin yaptığı aramaları kolaylaştıran fonksiyonlarımızda önemli değişiklikler yaptık. Bunu yaparken XING’i dijital ortamda İK yönetimi için ideal bir çözüm haline getirmeye çalışıyoruz ve sürekli bir büyüme için ek gelir kaynakları oluşturmaya çalışıyoruz."

XING, yılın ilk üç çeyreğinde gelecekte yeni iş modellerini, ürünlerini, özelliklerini daha hızlı bir şekilde hazırlamak, böylelikle de yeni gelir kaynaklarından daha kısa sürede yararlanmaya başlamak için geliştirmeyle ilgili kaynaklara yoğun şekilde yatırım yaptı. Nakit akışı ise önemli oranda oldukça olumlu bir durumda: XING AG, 2008 yılının 3. çeyreğinde likit varlıklarda 1,6 milyon Avro’luk artış sağladıktan sonra, 2009 yılının 3. çeyreğinde toplam 38,6 milyon Avro’ya yükseltti.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.