MediaCat

X haber başlıklarını kaldırma hazırlığında

Yeni formatın ardındaki gerekçe daha iyi estetik, ana akışta daha fazla içeriğin gösterilmesi ve yanıltıcı içeriklerle mücadele.

Elon Musk’ın sahibi olduğu X (Twitter), platformda haber makalelerine ait bağlantıların başlıksız paylaşılmasına yönelik yeni bir adım atmaya hazırlanıyor.

İlk olarak Fortune’da haberleştirilen gelişmeye göre, haberlerin yalnızca bağlantı ve görselle görüntüleneceği bir format üzerinde çalışılıyor. Ek metin kullanılmadığı sürece paylaşımlarda yalnızca bağlantı ve görselin yer alacağı bu formata geçişin nedenleri ise estetiğin iyileştirilmesi, paylaşımın kapladığı alanın azaltılmasıyla ana akışta daha fazla içeriğin yer almasının sağlanması ve yanıltıcı içeriklerle mücadeleye katkı sağlayacağı düşüncesi.

X konuyla ilgili net bir açıklama paylaşmadı. Konuya yakın bir kaynak ise Elon Musk’a ait bu düşüncenin reklamverenlerle paylaşıldığını, beğenilmemesine rağmen gerçekleşeceğini ifade etti.

Öte yandan dün gerçekleştirdiği paylaşımıyla Elon Musk, daha fazla özgürlük ve gelir isteyen gazetecileri doğrudan X’te paylaşım yapmaya davet etti.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.