Woods golfü bıraktı, sponsorlar alarmda

Danışmanlık şirketi Accenture, özel yaşamındaki skandallar üzerine golfü süresiz olarak bıraktığını açıklayan oyuncu Tiger Woods’un sponsorluğundan çekildiğini açıkladı...

14.12.2009 - 00:00 | MediaCat

1 milyar doları aşan servetiyle dünyanın en çok kazanan sporcusu olan Tiger Woods’un, “Daha iyi bir koca, baba ve insan olmak için dikkatimi toplamam gerekiyor. Bu nedenle golfü bırakarak süresiz izne çıkacağım” açıklamasının ardından en büyük sponsorlarından olan AT&T, anlaşmasını gözden geçireceğini açıkladı.

Çapkınlık nedeniyle eşiyle tartışan ve ardından geçirdiği trafik kazası ile gündeme gelen Tiger Woods’un sponsorlarından Pepsi’nin başarılı golfçüye özel ürettiği enerji içeceği Gatorade’i ürün gamından kaldırdığını açıklamasından sonra diğer sponsorlar da anlaşmalarını gözden geçireceğini duyurdu.

Danışmanlık şirketi Accenture, özel yaşamındaki skandallar üzerine golfü süresiz olarak bıraktığını açıklayan oyuncu Tiger Woods’un sponsorluğundan çekildiğini açıkladı.

Woods’u şirketin yüzü yapan Accenture, son iki haftada oluşan koşulların ardından ünlü golfçünün "artık doğru temsilci olmadığını" bildirdi.

Accenture, Woods’un sponsorluğunu bırakan ikinci şirket oldu. Gilette firması da dün belirsiz bir süre için Woods’u reklamlarında kullanmayacağını açıklamıştı.

Woods’un, evinin önünde geç bir saatte yaptığı kazanın ardından özel hayatıyla ilgili birçok skandal ortaya çıkmıştı.

2009 yılında elde ettiği 130 milyon dolarlık geliriyle en çok kazanan sporcu ünvanını korumayı başaran Woods’un kazancının en önemli kısmını sponsorluk anlaşmaları oluşturuyor. Aralarında Nike, Accenture, Gillette, Pepsi, Electronic Arts, Tag Heuer ve AT&T gibi önemli firmaların olduğu 13 sponsoru bulunuyor.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.