Warner Bros., Orta Dünya’nın anahtarını takdim ediyor

Hobbit’in ikinci filmi için ilginç promosyon

06.12.2013 - 09:13 | Ozan Mert

Microsoft Advertising ile işbirliği yapan İngiltere’deki Warner Bros. UK, Hobbit serisinin pek yakında vizyona girecek ikinci filmi Hobbit: Smaug’un Çorak Toprakları’nın tanıtım kampanyası kapsamında ilginç bir uygulama yapmaya hazırlanıyor. Şirket, Hobbit hayranlarına, hikayede ve filmde görülen bir anahtarın dijital tasarımını dağıtacak. Filmin İngiltere’deki vizyon tarihi olan 13 Aralık’ta Windows 8’in Ads-in-Apps işlevini kullanarak ücretsiz olarak paylaşılacak bu tasarıma erişen hayranlar, 3D yazıcı kullanarak Erebor’un anahtarı diye geçen ve hikayede önemli bir yeri olan bu anahtarı imal edip koleksiyon ürünü olarak saklayabilecekler.

Tanıtım kampanyası bununla da kalmayacak. Windows 8’in yanında MSN ve Xbox 360 da kullanılarak serinin hayranlarına platformlar arası, interaktif bir deneyim sunulacak. Hayranlar bu esnada hikayedeki önemli karakterler, olaylar ve eşya hakkında bilgi edinecek, oyuncuların geçmişlerini öğrenecek, kamera arkası görüntülere ulaşacak ve masaüstü için arka planlar indirebilecekler.

Microsoft Advertising& Online UK’in genel müdürü Owen Sagness, dünyadaki inovasyon sürecinin uç noktalarında seyreden bir dijital reklamcılık örneği sergilediklerini, tüketicileri ön plana koyup onlara gerçekten eşsiz ve paha biçilemez bir deneyim yaşatmak için yeni teknolojilerin yaratıcı kullanımının sınırlarını zorlayan bir kampanyaya imza attıklarını ifade ediyor.

Kaynak: Psfk

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.