Vosvos’tan bir aşk hikâyesi

Volkswagen, DDB Hamburg ve Felix Hernandez'den başrolünde Volkswagen'in ikonik arabası Beetle'ın olduğu bir fotoğraf serisi.

12.03.2018 - 17:04 | Gönül Hadımlı

Beetle'dan bir aşk hikâyesi

Özellikle 1960’ların en popüler araçlarından olan Klasik Beetle’ı namı diğer Vosvos’u hatırlarsınız. Volkswagen’in Beetle macerası 1938 senesinde başlamıştı ve 1990’lü yılların sonuna doğru New Beetle olarak tüketiciyle geliştirilmiş bir modelle buluşturulmuştu. Bugün ise marka, bu efsaneleşmiş ürününün 1968 modelini Felix Hernandez tarafından gerçekleştirilen bir fotoğraf çekimiyle anıyor.

Beetle'dan bir aşk hikâyesi

Beetle'dan bir aşk hikâyesi

Beetle'dan bir aşk hikâyesi

Realistik minyatür fotoğrafçılığıyla ün salmış bir isim Felix Hernandez. Volkswagen, DDB Hamburg işbirliğinde Meksikalı fotoğrafçıdan 1968 Klasik Beetle’ı fotoğraflamasını istiyor. Tabii ki Felix, kendi imzasını atarak ortaya göz kamaştıran kareler çıkartıyor ama gerçek Beetle ile değil, Beetle’ın küçük ölçekli maketiyle.

Kendi stüdyosunda gerçekleştirilen fotoğraf çekiminde Felix, öncelikle 1968 Beetle’ın tüm yapım aşamalarını her bir detayıyla inceliyor ve birebir küçük ölçekli bir maket yapıyor. Ardından çekimin yapılacağı yoldan tabelaya, asfalt çizgisinden yol kenarındaki kuma kadar tüm detayları küçük ölçekli olarak tasarlayan Felix’in çekiminin detaylarına aşağıdan göz atabilirsiniz.

Kaynak: Digital Synopsis

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.