MediaCat

Volkswagen ve Turkcell’den ‘beacon’ deneyi

Volkswagen Amarok, test sürüşü davetini bizzat kendisi iletti.

Volkswagen ve Turkcell’den ‘beacon’ deneyi

Volkswagen Ticari Araç ve Turkcell, ilginç bir deney yürüttü. Volkswagen, Amarok modelinin test sürüşünü potansiyel müşterilere deneyimletmek amacıyla Turkcell’in mikrolokasyon platformunu kullandı.

Proje çerçevesinde bir AVM’de bulunan Volkswagen Amarok reklam panosuna “beacon” cihazları yerleştirildi. Ardından, reklam görselinin yanından geçen ve kriterleri önceden belirlenmiş, reklam almaya izin veren hedef kitle, kısa mesaj ve otomatik aramalarla açık otoparkta bulunan Amarok test araçlarına yönlendirildi. Akıllı telefonunda Turkcell Hesabım uygulaması yüklü olan ve Bluetooth özelliği açık olan müşteriler, beacon cihazının bulunduğu reklam panosunun 3 metre yakınından geçmeleriyle birlikte uygulamaya dâhil oldu.

Volkswagen ve Turkcell'den 'beacon' deneyi

“Merhaba, ben Volkswagen Amarok!”

Otomatik aramada, hedef kitleye Volkswagen Amarok tarafından ve normal bir cep telefonundan aranıyormuş izlenimi verildi; “Merhaba, ben Volkswagen Amarok! Beni yakından tanımak ve test sürüşü gerçekleştirmek istersen, açık otoparkta seni bekliyorum” mesajı okundu ve kısa mesaj metni gönderildi. Turkcell’li kullanıcılar, telefonda söylenen veya kısa mesajda yazan yönlendirmeyle otoparka gittiklerinde, anahtarları üzerinde bırakılmış bir Amarok buldu ve aracı bir süre kendi kendilerine inceledikten sonra Volkswagen Ticari Araç ekibi ile test sürüşü gerçekleştirdi.

Volkswagen ve Turkcell'den 'beacon' deneyi

Volkswagen ve Turkcell'den 'beacon' deneyi

Volkswagen ve Turkcell'den 'beacon' deneyi

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.