Vodafone’dan Turkcell’e itiraz

Yeni tarife uygulamasını "en ucuz fiyat bende" yaklaşımıyla ortaya koyan Turkcell’in açıklamasını...

30.07.2008 - 16:26 | MediaCat

Yeni tarife uygulamasını “en ucuz fiyat bende” yaklaşımıyla ortaya koyan Turkcell’in açıklamasını değerlendiren Vodafone Türkiye Bireysel İşletme Bölüm Başkanı Engin Aksoy, Turkcell’in iddiasının tüketiciyi yanıltıcı olduğunu olduğunu belirterek konuyla ilgili şunları söyledi:

“Turkcell’in ‘en ucuz tarifeler bende’ açıklaması tüketiciyi yanıltıcı niteliktedir. Bugün hâkim operatör, abonelerine şebeke içi tarifelerde düşük, şebeke dışı tarifelerde ise şebeke içi tarifenin 25 katına varan fiyatlar uygulayarak tekelleşmeyi desteklemektedir. Turkcell bu uygulamasıyla aslında diğer operatörlerle görüşme yapmak isteyen abonelerini cezalandırmaktadır. Hakim durumdaki operatör böylelikle bir yandan abonelerine en iyi fiyatı sunduğunu iddia ederken diğer yandan abonelerinin diğer operatörlerin müşterilerini, yani yaklaşık 30 milyon aboneyi aramasını bu şekilde engellemektedir. Avrupa Birliği ve ABD gibi gelişmiş pazarlarda izin verilmeyen, ancak Türkiye’de yıllardır karşı karşıya olduğumuz, rekabete olduğu kadar tüketici haklarına da aykırı bu uygulamalara bir an önce son verilmesini diliyoruz.

Vodafone, Cep 1 kampanyası ile her yöne bir kontör uygulamasını başlatmıştır. Böylece abonelerine istediği operatörü arama özgürlüğü sağladığı gibi, şebeke-içi ve şebeke-dışı fiyatlandırmasının olumsuz etkilerini de bertaraf etmektedir.”

Turkcell pahalı operatör algısından rahatsızlık duyduğunu ifade ederek ilk kez rakipleriyle kendi tarifelerini karşılaştırdı ve “en ucuzu bende” iddiasında bulunmuştu.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.