Vodafone GSM ödülleri finalinde

Vodafone Türkiye, küresel GSM sektörünün en prestijli ödülleri arasında başta gelen Global Mobile Awards 2011’de iki kategoride birden finale kaldı.

02.02.2011 - 00:00 | MediaCat

Vodafone Türkiye, küresel GSM sektörünün en prestijli ödülleri arasında başta gelen Global Mobile Awards 2011’de iki kategoride birden finale kaldı.

“Sesli İmza” uygulamasıyla “En İyi Mobil Teknoloji / En İyi Müşteri Hizmeti ve CRM Çözümü” kategorisinde finale kalırken, Kraft Foods Türkiye ve mobil pazarlama ajansı Mobilera ile birlikte gerçekleştirdiği “Tamam mı, Devam mı?” kampanyasıyla da “En İyi Mobil Reklam ve Pazarlama Kampanyası” kategorilerinde GSMA Ödülleri’ne aday gösterildi. 2011 GSMA Ödülleri, 15 Şubat 2011’de Barcelona’da yapılacak törenle 16’ncı kez sahiplerini bulacak.

Bu yıl 9 başlık altında 22 farklı kategoride sahiplerini bulacak olan GSMA Ödülleri, 1996 yılından bu yana veriliyor. 30 ülkede faaliyet yürüten, 40 şebeke ortaklığı bulunan Vodafone, daha önce 9 kez GSMA Ödülleri’ne layık görüldü.

Vodafone Türkiye “Sesli İmza” ile daha önce de ödül almıştı.

Daha önce de Vodafone Türkiye’ye "En İyi Çağrı Merkezi Teknoloji Çözümü" ödülünü getiren "Sesli İmza" uygulaması, Vodafone’nun tüm dünyada ilk kez Türkiye’de kullanıma sunduğu bir uygulama. "Sesli İmza" müşterilere Vodafone çağrı merkezini aradıklarında daha hızlı, güvenli ve basit işlem yapma imkânı sunuyor. Müşteriyi biyometrik ses analiziyle tanıyan “Sesli İmza” uygulaması parmak izinden bile daha güvenli bir sonuç ortaya koyuyor. İlk defa Vodafone Türkiye tarafından hayata geçirilen “Sesli İmza” uygulaması ile çağrı süreleri ortalama % 15 azalırken, müşteri memnuniyeti % 85, çalışan memnuniyeti ise % 97 artırıldı. Uygulamanın Vodafone İtalya’da devreye girmesi için Vodafone Türkiye’nin danışmanlık desteği de verildi.

Bir diğer ödüllü uygulama: “Tamam mı, Devam mı?”

Vodafone Türkiye’nin 2010 yılında ilk kez gerçekleştirilen ve dijital reklamcılığının en iyilerinin belirlendiği IAB Mixx Awards 2010 yarışmasında iki ödül birden alan ve kampanyası 1 Mart 2010 – 30 Haziran 2010 tarihleri arasında düzenlendi. Mobil Pazarlama Ajansı Mobilera’nın yaratmış olduğu kurgu ve kampanya yönetimi doğrultusunda Kraft Foods Türkiye ile birlikte gerçekleştirilen “Tamam mı, Devam mı?” kampanyası kapsamında aboneler ilk gönderdikleri SMS ile, anında 24 saat boyunca geçerli olacak Vodafone’lularla günlük 10 dakika konuşma kazandı. Eğer kampanyaya devam etmek ve daha fazlasını kazanmak isterlerse, “DEVAM” yazarak aynı SMS’e cevap vererek ve mobil oyun ya da anında 24 saat boyunca geçerli olacak Vodafone’lularla günlük 50 dakika kazandı. Aboneler kampanyaya devam etmek ve daha fazlasını kazanmak isterlerse, “DEVAM” yazarak aynı SMS’e cevap vererek ve mobil oyun ya da anında 24 saat boyunca geçerli olacak Vodafone’lularla günlük limitsiz konuşma kazandı.

Konuyla ilgili açıklama yapan GSMA CEO’su Rob Conway şunları söyledi: “2011 GSMA Ödülleri’nde finale kalan tüm adayları tebrik ediyorum. 10 kategoride 470’den fazla aday ön eleme sürecinde değerlendirildi ve aday sayısı 115’e indirildi. Bu yıl da ödüller için çetin bir rekabet yaşanacak. Bu kadar fazla ve bu kadar yüksek kaliteli adayın arasından finale kalabilmek gerçekten büyük başarı. Biz de 15 Şubat 2011’de Mobile World Congress’te kazananları açıklamak için sabırsızlanıyoruz. Orada, mobil endüsri için müthiş bir inovasyon yılı olan 2010’da yapılan büyük işleri hep birlikte göreceğiz.”

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.