MediaCat

Viva la vulva

Stockholm’lü hijyenik ped markası Libresse tüm kadınları vulvalarıyla barışmaya davet ediyor.

Viva la vulva

Geçen yıl yayınladığı #bloodnormal kampanyasıyla kadınların âdet görmelerinin normal olduğunu ve dolayısıyla bunu göstermenin de normalleşmesi gerektiğini savunan İsveçli hijyenik ped markası Libresse’in Birleşik Krallık, Fransa ve İsveç’te ikamet eden 18 ila 55 yaşındaki 3 bin kadınla birkaç ay önce gerçekleştirdiği bir araştırmaya göre kadınların yarısı vulvalarının nasıl görünmesi gerektiğine dair stereotipik bir baskı hissediyor, yüzde 44’üyse vulvalarının görüntüsü, kokusu ve hissiyatından ötürü utanç duyuyor. Araştırmaya katılan kadınların yüzde 68’i vulvanın ne olduğuna dair anatomik bir bilgiye sahip değilken, her dört kadından biri, vulvanın görüntüsünün bir kadından diğerine farklılık gösterdiğini bilmiyor.

Vulvalarının kusurlu olduğu düşüncesiyle labioplastiye başvuran kadınlara sahip oldukları şeyden, sahip oldukları şekliyle gurur duymalarını öğütlemek isteyen Libresse, vulvalara ithafen üç dakikalık bir marş hazırladı. Vulva benzeri bir grup nesnenin yer aldığı AMV BBDO imzalı reklam filmi Viva La Vulva, kadınların kendileriyle sağlıklı bir ilişki kurabilmeleri için vücutlarının en mahrem bölgesiyle barışık olmaları gerektiği fikrinden hareketle, tüm kadınları vulvalarını sevmeye çağırıyor.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.