En basit işe en karmaşık çözüm

Vitra'nın yeni klozetinin özelliklerini anlatmak 8 dakika sürüyor.

06.03.2015 - 16:49 | Ali Kuru

VitrA V-Care teknolojik klozet

VitrA, klasik klozetleri sofistike teknolojilerle donatan yeni bir ürünü pazara sunmaya hazırlanıyor. Markanın 2015 kataloğunda yer alan ve önümüzdeki Mayıs ayından satışa çıkarılması beklenen V-Care isimli klozetin iki farklı versiyonunun olması ve “Basic” modelinin 1900 lira, “Comfort” modelinin ise 2900 lira tavsiye edilen satış fiyatı ile tüketicilere sunulması hedefleniyor.

VitrA’nın yeni klozet serisinde tabiri caizse “yok, yok”. Öyle ki klozetin ısısı ayarlanabilen oturma çerçevesi, farklı su şiddeti ve masaj tipleriyle hem anal hem de vajinal yıkama yapabilmeye olanak sağlayan hareketli taharet musluğu, defakasyon sırasında ortaya çıkan kokunun emilmesini sağlayan vakum sistemi, sıcak hava akımı ile kurutma gibi özelliklerini tanıtmak için yayınlanan video yaklaşık 8 dakika sürüyor. Neredeyse her bir özelliği uzaktan kumandası aracılığı ile kişiselleştirilebilen klozet, eve gelen ziyaretçileri korkutmamak için basit mod düğmeleri de barındırıyor.

VitrA’nın yeni klozeti türünün ilk örneği değil. İlk örnekleri 2000’lerin ortalarında Japonya‘da görülmeye başlanan bu klozetler artık tüm Asya’da yaygın biçimde kullanılıyor. Tuvalet hijyeni için sunulan bu yeni teknolojiyi sıra dışı olarak nitelendiren pek çok Batılı ülke de suyla gelen temizliğin büyüsüne kendisini kaptırmış durumda. Özellikle geçtiğimiz yıllarda katıldıkları teknoloji fuarları ile ABD ve AB ülkelerindeki potansiyel alıcıların dikkatini çekmeyi başaran Asyalı şirketler bu pazarlara penetre etmeye çoktan başladılar bile.

VitrA’nın İngilizce hazırlanan tanıtım videosu da markanın yerel pazarla sınırlı kalmayacağının bir göstergesi. Konuya ilişkin sorularımızı cevaplayan VitrA, izlediğiniz tanıtım filminin ürünün sergileneceği yurt içi ve yurt dışı fuar organizasyonları için hazırlandığını söylüyor. Marka filmin ayrıca, ürünün internet sitesinde, satış noktalarında ve satış ekibi toplantılarında da kullanacağını belirtiyor.

VitrA, V-Care ile yeniliğe açık, konfor için değişiklik yapmak isteyen üst segmenti hedeflediğini ifade ediyor. Kendisini Türkiye’de sektörün inovasyon önderi olarak konumlandıran VitrA, dünyada yaygınlaşmaya başlayan bu trendi ülkemize taşıyan ilk marka olmayı amaçlıyor. Sorularımızı yanıtlayan VitrA yetkilisi Türkiye’de segmenti sahiplenmek, tüketicide ürün konusunda bilinç yaratmak istediklerini söylüyor ve ekliyor; “Yurtdışında ürün hakkında bilinç var fakat bu pazarda da VitrA farklı özellikleri ve estetik tasarımı ile öne çıkıyor. Onu vurgulamayı hedefliyoruz.”