Vestel’in yeni konsepti: Dost teknolojiler

Vestel'in yeni ajansı Güzel Sanatlar Saatci & Saatchi, marka için 'Dost teknolojiler' konseptiyle iletişime başladı...

16.03.2009 - 12:50 | MediaCat

Vestel, “ileri teknoloji ile hayatı kolaylaştırma” misyonunu yeni reklam kampanyasıyla destekliyor. “Teknolojide dönüşüm başlıyor” mesajı ile başlayan televizyon reklamlarını Vestel ürünlerinin dev robotlara dönüştüğü ürün filmleri izliyor.

Vestel’in yeni reklam kampanyasıyla ilgili konuşan Vestel İletişim Müdürü Tuğba Saygıoğlu, “Her alanda yenilikçiliğe odaklanan bir kurum olarak, yeni dönem reklam stratejimizi tüketiciyle dost teknolojiler üzerine kurguladık. Yeni reklam filmlerimiz, prodüksiyonu, görsel zenginliği ve konsepti ile Vestel’in yenilikçi yüzünü farklı bir boyutta yansıtıyor” dedi.

Vestel, yeni reklam kampanyasında insanüstü teknolojiye sahip, ancak bir makineden beklenmeyecek insani özellikler gösteren ürün robotları ile tüketiciye ulaşıyor. Birlikte yaşadıkları ailelerin hayatını teknolojileriyle kolaylaştırmakla kalmayıp onlar için bir nevi “koruyucu melek” olan ve Vestel ürünlerinden dönüşen robotların maceraları üzerine kurgulanan yeni reklam filmi serisi, Vestel’in dost teknolojilerine dikkat çekiyor.

“Teknoloji ve sıcaklık mesajlarını biraraya getiriyoruz”

Saygıoğlu, beyaz eşya ve elektronik sektöründe genellikle birbirini dışlayan kavramlar olarak kabul edilen teknoloji ve sıcaklığı biraraya getirdiklerini belirterek, “Yeni reklam filmlerimizde, ürünlerimizin teknolojik üstünlüklerine vurgu yaparken bir yandan da onlarla kurulan duygusal temasa dikkat çekiyoruz” dedi.

Prodüksiyonda Oscar’lı ekip imzası

Güzel Sanatlar Saatchi&Saatchi reklam ajansının yaratıcı ekibi tarafından kurgulanan reklam serisinin teaser filmi, Londra merkezli dünyanca ünlü görsel efekt stüdyosu Lola Productions tarafından hazırlandı. Filmin yaratıcıları Hollywood’un yakından tanıdığı iki isim: Grahame Andrew ve Rob Harvey. Filmin görsel efektlerini hazırlayan Grahem Andrew, Ridley Scott’ın Gladyatör filmiyle Oscar ve BAFTA ödüllerinin sahibi olurken Enemy of The State ve Babe Pig in the City filmleriyle de Emmy ödülüne layık görülmüştü. Filmin kurgusu ise Gladyatör filminde de imzası bulunan Rob Harvey’in. Lola’nın aynı ekibi şu anda, Oscar ve BAFTA ödüllü yönetmen Terry Gilliam’ın 2009’da gösterime girecek 70 milyon dolar bütçeli fantastik filmi “The Imaginarium of Doctor Parnassus” için çalışıyor.

Devam filmlerinin prodüksiyon aşamasında ise konusunda dünyanın tanınmış reklam prodüksiyon şirketlerinden Unexpected Productions ile Türkiye’den First Unit beraber çalıştı. Filmin çekimleri dünyada pek çok önemli işe imza atan Alexander Kiesl ve Steffen Hacker’ın yönetmenliğinde gerçekleştirildi. Filmlerin görüntü yönetmenliğini İngiliz Simon Coull üstlenirken prodüksiyon aşamasında İngiliz, Alman ve Türk’lerden oluşan 100’e yakın kişi görev aldı.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.