Vestel Georgetown’da tez konusu oldu

İdari bilimler alanında dünyanın önde gelen üniversitelerinden Georgetown, Vestel’i inceledi...

14.05.2008 - 14:39 | MediaCat

Vestel, rekabet stratejisiyle Georgetown Üniversitesi’nin tez konusu oldu.

Georgetown Üniversitesi İşletme Okulu’nun Uluslararası Yönetici MBA Programı’nda eğitim alan öğrenciler, “Vestel’in Yeni Pazar Oyuncularıyla Rekabet Stratejileri” konulu tez çalışmasında, dayanıklı tüketim malları sektörüne son dönemde giren teknoloji marketleri karşısında Vestel’in bayi, mağaza, zincir üçgenindeki yeri ve konumuna ilişkin dünya örnekleriyle karşılaştırmalı analiz çalışması yaptılar. Vestel’in pazardaki trendleri yıllar öncesinden öngörerek uyguladığı çoklu marka stratejisi, ulusal pazarlama ağı, özgün kanal yapılanması ve mağaza metrekarelerinde hem teknomarketlere hem rakip markaların satış noktalarına göre üstünlüğünün öne çıkarıldığı tez, üniversite kurulundan yüksek puan aldı.

ABD Savunma Bakanlığı program yöneticisi Gurpreet Bhatia’nın liderliğinde yürütülen tez çalışması kapsamında, aralarında Nortel ve AOL gibi kurumlardan da temsilcilerin bulunduğu 6 kişilik ekip, Türkiye’yi ziyaret ederek Vestel Pazarlama’nın evsahipliğinde Vestel’in yönetim kadrosuyla mülakatlar gerçekleştirdi. Perakende sektöründe mağazacılık stratejilerini konu alan tez, Nisan ayında tamamlanarak Vestel yönetimine sunuldu. Hazırlanan tez, Vestel’in pazarlama stratejileri arasında yer alan çoklu marka yapısı, marka gücü, müşteri memnuniyeti, satış noktalarında müşteri deneyimi ve satış kanallarında çeşitlilik gibi unsurların pazar koşullarına uygun, doğru stratejiler olduğunu teyit etti.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.