Clio Festivali başladı

Clio Festivali 14-17 Mayıs tarihleri arasında South Beach'deki Gansevoort South Hotel'de...

14.05.2008 - 13:57 | MediaCat

Clio Festivali 14-17 Mayıs tarihleri arasında South Beach’deki Gansevoort South Hotel’de başlıyor. 1959 yılında Wallace A. Ross tarafından kurulmuş Clio ödülleri ismini ve ikonunu yunan mitolojisindeki “Clio” isimli tarih, geçmişin kayıtcısı, başarıların kutlayıcısı, dehaların ilhamı kabul edilen ilham perisinden almıştır. Orjinalinde Amerikan reklamcılığını onurlandırmak adına kurulmuş Clio ödülleri, 1965’te uluslararası işleri de kabul etmeye başlayarak bugün her sene dünya çapında 19,000 başvuru kabul etmekle birlikte bunların yüzde 65’ini Amerikan işleri oluşturuyor.

Nielsen Company’nin parçası olan Nielsen Business Media’ya bağlı Clio Ödülleri, İnteraktif, Content & Contact, TV/Sinema/Dijital/Baskı/Poster, Billboard, Innovatif Medya, Bütünleşik Kampanya, Radyo ve Tasarım kategorilerinden oluşuyor. Ögrenci işleri de bazı kategorilerde ayrıca yarışıyor.

<p"Clio Future Gold I Young Creative Program" dünya çapında genç metin yazarları ve sanat yönetmenlerinin Clio Festival’i çerçevesinde kısıtlı bir zamanda hünerlerini göstermeleri için kurulmuştur.

Ayrıca özel onurlandırmak adına Clio her sene “Lifetime Achievement Award” adı altında sektöre olaganüstü işleriyle emeğini vermiş, sektörü ileriye götüren bir ismi onurlandırıyor. Ayrıca festivalde “Network, Agency, Production Company” ve “Advertiser of the Year” ödülleri bulunmaktadır.

Her sene Clio ödülleri için 65 ülkeden ortalama 115 önde gelen yaratıcılar 7 farklı Clio jurisini oluşturuyor. Başvuruların yüzde 10’undan daha azı ilk elemelerde shortliste kalıyor. Kalanlar yeniden altın, gümüş, bronz kazananlarına ayrılıyor. Bütün başvuruların yüzde 3’ünden azı heykel kazanabiliyor. Yüzde 1’inden azı altın Clio’nun sahibi oluyor. Ayrıca her juri festival sonunda seçilen altın Clio sahiplerinden oy birligi ile en olağanüstü işi Clio’nun en onurlu ödülü “Grand Clio” ile onurlandırıyor.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.