MediaCat

VESPA rüya tasarımını arıyor

Tasarım profesyonellerine hayallerindeki VESPA’ları yaratmaları için platform sunan ART VESPA, bu yıl 15 Aralık’a kadar başvurularını bekliyor.

VESPA rüya tasarımını arıyor

‘Avrupa’nın En Çok Satan 2 Tekerleklisi’  Vespa’nın özgün tasarım yarışması Art Vespa, bu yıl Radyo Eksen’in de katkılarıyla gerçekleşiyor ve 15 Aralık tarihine kadar yaratıcı ve eğlenceli tasarımları bekliyor. Türkiye’de ilki 2009 yılında gerçekleştirilen “Art Vespa” tasarım yarışması, Vespa tutkunlarına kendi hayallerindeki Vespa’yı hayata geçirme keyfini yaşatıyor.

“Reklamcıysan, grafikersen ya da bu işi reklamcı veya grafikerden daha iyi beceririm diyorsan, göster marifetini giydir Vespa’yı” sloganıyla yola çıkan Art Vespa’ya geçtiğimiz yıl 467 tasarım meraklısı başvurdu. Her yıl katılımın katlanarak arttığı yarışmaya reklamcılar ve grafikerlerin yanı sıra güzel sanatlar, endüstri mühendisliği ve mimarlık öğrencileri de yoğun ilgi gösteriyor.

Başvurular internetten

İlk 3’e giren tasarımların Vespa’lar üzerine uyarlanıp sergilendiği Art Vespa’ya başvurmak ise çok basit. www.fercomotor.com.tr/artvespa adresinden doldurulacak başvuru formunun ardından, katılımcılar Vespa LX modellerinden birini seçerek bilgisayarlarına yüklüyor. “Önce tanı sonra tasarla” felsefesiyle yola çıkan Vespa, katılımcıların yaratım sürecini kolaylaştırmak için onları uzman eğitmenler eşliğinde test sürüşüne davet ediyor. İtalyan motosiklet ikonu Vespa’yı yakından tanıyan katılımcılara ise sadece hayallerini gerçeğe dönüştürmek kalıyor.

Birinciye Vespa LX 150

Yarışmanın jüri koltuğunda İtalya Piaggio C.S.P.A.’nın uluslararası ekibi ile Atilla Aksoy, Metin Aroyo,  Selim Demirdelen, Hakkı Mısırlıoğlu, Faika Ergüder, Derin Sarıyer, Gülşah Güray ve Özkan Yurdusev gibi Türkiye reklam ve tasarım camiasının önde gelen isimleri oturuyor.

Katılımcıların birden fazla tasarımla başvurabilecekleri Art Vespa 2012 tasarım yarışmasında 1.ye Vespa LX 150 ve Vespa Academy’de eğitim, 2.ye A-STYLE kask ve Vespa Academy’de eğitim, 3.ye ise Vespa Academy’de eğitim hediye ediliyor. Bu yılki yarışmada ayrıca Radyo Eksen tarafından tasarımcılar sürpriz bir ödülün daha sahibi olacak.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.