Vaseline reklamında farklı bakış açısı

Türkiye pazarına sunulan cilt bakım kremi Vaseline’in reklam filmi aynı kategorisindeki görselliği ve güzelliği ön plana çıkaran reklamların aksine, yüz, vücut, ortam gibi tüm dış öğeler dışarıda bırakılarak cilde odaklanılıyor.

03.02.2011 - 00:00 | MediaCat

Türkiye pazarına sunulan, cilt bakım kremi Vaseline’in reklam filmi cilt bakım kategorisinde görselliği ve güzelliği ön plana çıkaran reklamların aksine, yüz, vücut, ortam gibi tüm dış öğeler dışarıda bırakılarak cilde odaklanılıyor.

Dünyanın 60 ülkesinden sonra Ocak ayında Türkiye’de pazara sunulan Vaseline, reklam filmiyle ekranlardaki yerini aldı. Vaseline, reklam filminde “Cildiniz inanılmaz” mesajıyla cildin özelliklerini anlatıyor. Reklam filminde, bir bebeğin doğumundan itibaren insan yaşamının her evresinde cildin koruyan, iyileşen, duyguları ortaya çıkaran özelliklerine vurgu yapılıyor.

Vaseline, cilt bakım kategorisinde görselliği ve güzelliği ön plana çıkaran reklamların aksine, yüz, vücut, ortam gibi tüm dış öğeler dışarıda bırakılarak cilde odaklanılıyor. Görüntülere, The Andrew Oldham Orchestra’nın bir Rolling Stones şarkısından uyarladığı ve reklam filmi için besteci Ricky Ho tarafından yorumlanan “Bittersweet Symhony” adlı parça eşlik ediyor. Vaseline’in özelliklerinden ziyade, markanın cilde bakışının cildin mucizevi özellikleriyle izleyiciye aktarıldığı reklam filmi, “Vaseline cildin mucizesini korur, 1870’den beri” mesajıyla son buluyor.