UPS global konkurunu sonuçlandırdı

UPS, yaklaşık 200 milyon dolarlık global pazarlama hesabını emanet etmek üzere açtığı konkuru sonuçlandırdı...

27.10.2009 - 00:00 | MediaCat

UPS, yaklaşık 200 milyon dolarlık global pazarlama hesabını emanet etmek üzere açtığı konkuru sonuçlandırdı.

Ogilvy global konkur neticesinde kazanan ajans oldu. Global nakliye firması olan UPS’in reklam
işlerini devralmak için açtığı konkurda finalist olarak WPP Grubu’nun birimi JWT, Ogilvy & Mather, Young & Rubicam ve Havas’ Euro RSCG yer alıyordu.

Adage’de yer alan habere göre, UPS 2010 öncesinde, Amerika için bağlantıda olduğu Interpublic bünyesinde yer alan Martin Agency ve global olarak bağlantıda olduğu McCann-Erickson, Universal McCann ve yine Interpublic bünyesinde yer alan MRM ile ilişkisini kesecek.

200 milyon dolarlık bütçe, geleneksel ve dijital reklamlar, müşteri ilişkileri yönetimi, medya planlaması ve satışını kapsıyor. TNS Media Intelligence verilerine göre UPS, ölçümlenebilir medyada geçen sene 140 milyon dolar reklam harcamasında bulunmuştu fakat global olarak bu rakamın 200 milyon dolardan fazla olduğu biliniyor.

UPS’in 2005 yılında, 200’e yakın ülkede gösterildiği son global reklam kampanyası ‘Deliver More’, Fransız aktör Jean Reno ile dikkatleri üzerine toplamıştı.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.