Türkiye Kupası’na yeni sponsor

Futbolda Türkiye Kupası'nın isim sponsorluk anlaşma töreni İstanbul'da yapıldı...

27.10.2009 - 00:00 | MediaCat

Futbolda Türkiye Kupası’nın isim sponsorluk anlaşma töreni İstanbul’da yapıldı. Swissotel’de gerçekleştirilen törene Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Mahmut Özgener, TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin ile Ziraat Bankası Genel Müdürü Can Akın Çağlar katıldı.
 
Yapılan anlaşma gereği bu sezon Türkiye Kupası’nın ”Ziraat Türkiye Kupası” adı altında oynanacağı bildirildi.
 
TFF Başkanı Mahmut Özgener, törende yaptığı konuşmada, Türkiye Kupası’nda ve Türk futbolunda yeni bir dönem başladığını belirterek, ”Yaklaşık 2 ay önce gerçekleştirdiğimiz ihale sonucunda TRT, 2009-2010 ve 2010-2011 sezonları Türkiye Kupası’nın yayın ve isim haklarını aldı. Ülkemizin ilk televizyonu olan TRT’nin uzun bir aradan sonra tekrar kupa maçlarını yayınlayacak olması ile birlikte, TRT’nin ödeyeceği miktar ile 2 sezon için kulüplerimize ödenecek toplam miktarın yüzde 30’luk artışla 34 milyon 200 bin dolara çıkması Türk futbolu açısından da gurur verici” dedi.
 
Bugünkü isim sponsorluk anlaşma töreninde önünde Türkiye adı bulunan 3 kurumun yer almasının tarihi bir anlam taşıdığını belirten Özgener, şu ifadeleri kullandı:
 
”Toplam geçmişleri 273 yıla dayanan üç kurum, Türk futbolu için işbirliği içinde olacaktır. Türk futbolunun en önemli değerlerinden biri olan Türkiye Kupası için oluşturulan bu güç birliğinin yaratılmasında, futbolumuzda sağlanan güven ortamının, futbola aktarılan kaynak artışının payı büyük. Temiz ve rekabetçi futbolda yer almak isteyen büyük ve köklü markalar birer birer, futbolun parçası olmaya başladılar. Açıkçası, bu gelişmeler bizleri umutlandırıyor ve kalıcı bir şeyler yapmaya gayret etme heyecanımızı devam ettiriyor.”
 
Özgener, Türkiye Kupası heyecanı yaşayacak takım sayısını 54’den 71’e çıkardıklarını, maddi artışlarla bu sezon alt liglerden 3 tur geçerek gruplara kalacak takımların 165 bin dolar performans primine sahip olacağını söyledi.
 
Türkiye Kupası’nın Ziraat Türkiye Kupası adı altında oynanacağını anlatan Özgener, ”Türk futbolu, sponsorlar ve onların yarattığı kaynaklarla ileriye gidecektir” dedi.
 
TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin ise, yaklaşık 20 yıl sonra Türkiye Kupası’nın yayın haklarını almalarından dolayı mutlu olduklarını belirterek, şöyle konuştu:
 
”TRT en son 1989 yılında Türkiye Kupası maçlarını yayınladı. Son 5 yıldır bu karşılaşmalar şifreli yayınlanıyordu. Bizim şifresiz yayınlamamız sporseverler için bir jest olacak. Tüm Türkiye’deki insanlarımız bizi rahatlıkla izleyebilecek. Amacımız şifresiz yayınla insanların ev ortamlarında futbol keyfi yaşamaları.
 
2009-2010 sezonu isim hakkını Ziraat Bankası’na verdik. Gelecek sezon da isterlerse bu isim hakkını onlara satacağız. Uzman spor kadromuz var. Kameralar yenilendi. Kaliteli bir spor frekansını izleyicilere sunacağız. Türk futboluna hayırlı olsun.”
 
Ziraat Bankası Genel Müdürü Can Akın Çağlar ise TFF ve TRT ile gerçekleştirdikleri işbirliği çerçevesinde adlarını Türkiye Kupası’na vermenin heyecanı ve mutluluğunu yaşadıklarını ifade etti.
 
”Ülkemizin kamuya mal olmuş 3 kurumu arasındaki işbirliğinin Türk futboluna katkıda bulunacağına inanıyorum” diyen Çağlar, Türk sporuna destek vermekten gurur duyduklarını söyledi.
        
YILLIK 4.5 MİLYON DOLAR
Can Akın Çağlar, bir soru üzerine isim sponsorluğu için 4.5 milyon dolara anlaştıklarını açıkladı.
 
Konuşmaların ardından imza töreni yapıldı. Daha sonra Özgener, Şahin ve Çağlar, Türkiye Kupası’yla basın mensuplarına poz verdi.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.