Unilever Foundry ilk co-working alanını Singapur’da açtı

Start-up'ların iş ortağı Unilever Foundry, Singapur'daki girişimcilik ekosistemini destekleyen bir adım atarak co-working alanı Level3'yi kurdu.

14.02.2017 - 11:44 | Sultan Öncü Arslanoğlu

Unilever Foundry ilk co-working alanını Singapur'da açtı

Unilever işbirliğinden doğacak inovasyonları tetiklemek için kurulan global platform Unilever Foundry, kurumsal yenilikte türünün ilk örneği olarak gösterilen bir girişime imza attı. Öne çıkan start-up’ları şirketlerinin küresel stratejik ortakları haline getirmeye amaçlayan kurum, inovasyon şirketi Padang&Co işbirliğinde Singapur’da açtığı ilk co-working alanı Level3 ile ülkenin başlangıç aşamasındaki girişimcilik ekosisteminin destekleyicisi oldu.

Yeni iş fikirleri üretmek için kurulan alan hakkında konuşan Unilever Foundry Başkanı Jonathan Hammond, “Level3 Unilever Foundry’nin sürdürülebilir bir geleceğe yönelik işbirliği ve öncülük etme misyonuyla doğdu. Alan, markanın ahlaki değerlerinin fiziksel bir tezahürüdür” dedi. Singapur Ekonomik Kalkınma Kurulu Başkanı Beh Swan Gin ise yatırıma ilişkin olarak, Level3’nin Unilever’in ülkeye yaptığı uzun vadeli bir yatırımın bir parçası olduğunu ve bu alanın dijitalleşme ve yenilikte Güneydoğu Asya’nın merkezi olmasını planladığını söyledi.

Unilever Foundry ilk co-working alanını Singapur'da açtı

Unilever Singapur genel merkezine bağlı olarak çalışmalarını yürütecek olan alan, halihazırda Adludio, ConnectedLife, Datacraft, EcoHub, GetCraft, Next Billion, Olapic, Snapcart, TaskSpotting and Try and Review gibi başlangıç aşamasındaki 15 yeni işletmeye ev sahipliği yapıyor. Kısa vadede 50 girişime ev sahipliği yapması amaçlanan alanda girişimciler, iş alanına göre paylaşım oturumları, danışmanlık programları ve teknoloji ortakları tarafından sunulan eğitim ve kaynaklara erişim gibi öğrenme ve ağ oluşturma fırsatlarından yararlanabilecek.

Kaynak: The Drum

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.