Unilever deterjan markalarını satıyor

Gıda, temizlik ve şahsi bakım ürünleri devi olan Unilever, çamaşır (deterjan) ürünlerinden...

29.07.2008 - 12:00 | MediaCat

Gıda, temizlik ve şahsi bakım ürünleri devi olan Unilever, çamaşır (deterjan) ürünlerinden bir kısmını satıyor. Yılsonuna kadar yeni CEO değişimi ve yeni CEO arayışına giren Unilever’in başına gelecek yeni CEO sadece global ekonomideki yavaşlama ile mücadele etmeyecek. Unilever, hissedar grubu yığılmasının üzerinde oluşturduğu baskı nedeniyle gıda işini ev ve kişisel bakım ürünlerinden ayrı tutuyor.

Unilever pazartesi günü yapığı açıklamaya göre, Kuzey Amerika deterjan birimini girişim sermayesi şirketi olan Vestar Capital Partners’a 1.08 milyar dolara satıyor.

El değiştirecek ürünler arasında Surf, snuggle, wisk ve sunlight fabrikalarının temizlik ürünleri yer alıyor. Anlaşma ayrıca Kanada, Puerto Rico ve Unilver’in Baltimore üretim ünitesini de içeriyor.

Unilever’in şu anki CEO’su Patrick Cescau’ya göre, satış işleminin Unilever’in lider pozisyonda yer aldığı Avrupa, Asya, Afrika ve Latin Amerika’daki kaynaklara odaklanmasına imkan tanıyacak.

Unilever deterjan birimini satın alan Vestar da yeni firmasını sahibi olduğu Huish Detergents ile birleştireceğini belirtti. Unilever’in bu adımı, son dönemde başlatmış olduğu ana birimler haricindeki bölümlerini satışa çıkarma planının bir parçası olarak yorumlanıyor.

Kaynak:Warc

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.