Ulusal Kalite Ödülleri finalisti Soyak

Soyak İnsan Kaynakları ve Kalite Sistemlerinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Osman Ünal,

12.11.2007 - 15:12 | MediaCat

Soyak İnsan Kaynakları ve Kalite Sistemlerinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Osman Ünal, Türkiye Kalite Derneği ( KalDer ) İzmir şubesi tarafından “Yerel Kalite Ödülleri Kazananlar Konferansı” na katılarak Soyak’ın kalite yolculuğunu ve bu yolda yürüttüğü istikrarlı çalışmaları anlattı.

1999 yılından bu yana düzenlenen ve KalDer’in en önemli etkinlikleri arasında yer alan “Yerel Kalite Ödülleri” nde Büyük Ödül, Başarı Ödülü veya Jüri Özel Ödülü’nü kazanmış olan kurum temsilcilerinin bilgi ve deneyimlerini paylaştıkları “Yerel Kalite Ödülleri Kazananlar Konferansı” 8 Kasım tarihinde İzmir’de düzenlendi. Soyak İnsan Kaynakları ve Kalite Sistemlerinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Osman Ünal, konferansta Soyak’ın kaliteye giden yolda uyguladığı EFQM Modeli ve Ödül Sürecinde yaşadıklarını aktararak, “Tecrübelerimizle, Ege Bölgesi’nde faaliyet gösteren tüm firmaları kalite yolculuğunda yüreklendirmeyi ve yol gösterici olmayı amaçlıyoruz.” dedi.

Soyak’ın 2004 yılından bu yana yürüttüğü Ulusal Kalite Hareketi Süreci hakkında bilgi aktarımında bulunan Osman Ünal, bu sürecin sonundaki kazanımlarına da değindi. Kalite konusunda süreklilik arz eden ve kararlı çalışmaları sayesinde kurumlarının birçok konuda daha verimli ve etkin çalışmaya başladığını belirten Ünal, Soyak’ın Ulusal Kalite Ödülleri’nde bu yıl ikinci kez finale kalan ilk ve tek gayrimenkul firması olmasının, kaliteye ve mükemmelleşme sürecine verilen önemin neticesi olduğunu söyledi. Mükemmele ulaşma çabalarının bundan sonraki dönemlerde de devam edeceğini ifade eden Osman Ünal, kalitenin uzun bir süreç olduğunu ve bu yolda yürütülen çalışmaların kuruma ve ülkemize değer katacağını dile getirdi.

Osman Ünal, EFQM modeli çerçevesinde tüm süreçlerini iyileştirilmesi, süreç yönetim sisteminin geliştirilmesi, süreçlerde verimliliğin arttırılması, iyileştirmelerin ve yenilikçiliğin sağlanması, çalışan-tedarikçi-müşteri memnuniyetinin arttırılması gibi ana hedefler doğrultusunda çalışmalarını titizlikle sürdürdüklerini belirtti. Soyak’ın işbirliği içerisinde olduğu tedarikçi firmalara da, kalite kuralları çerçevesinde iş yapmaları için destek verdiğini belirten Ünal, “Bu kapsamda 2005-2006 yıllarında toplam 29 tedarikçimizin ISO 9001:2000 Kalite Yönetim sistemini kurma çalışmalarına destek verdik. 2006 yılı içerisinde de 6 tedarikçimizin Ulusal Kalite Hareketi’ne katılımına destek olduk.” dedi.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.