MediaCat

Ülker’den spora 38 milyon dolar

Yaptığı 38 milyon dolar yatırımla Türk sporunun en büyük destekçisi olan Ülker, Euro 2008 öncesinde…

Ülker’den spora 38 milyon dolar

Yaptığı 38 milyon dolar yatırımla Türk sporunun en büyük destekçisi olan Ülker, Euro 2008 öncesinde, Milli Takım sponsorluğu çerçevesindeki iletişim çalışmalarına hız verdi. Ülker Kurumsal İletişim Genel Müdürü Zuhal Şeker, 28 Mayıs 2008 tarihinde düzenlenen basın toplantısında Ülker’in Milli Takım – Euro 2008 sponsorluk ve iletişim stratejisini paylaştı.

Zuhal Şeker, Milli Takım ve Ülker’i “Türkiye’nin iki büyük markası” olarak tanımlayarak “Milli Takım’la pek çok ortak özelliğimiz var” dedi. Türk Milli Takımı Avrupa’da spor alanında güçlü bir yarışmaya hazırlanırken, Ülker’in Avrupa’da ve dünyada küresel rekabet içinde olduğunu vurguladı. Zuhal Şeker, Ülker’in de Türk Milli Takımı gibi halkın ‘kalbini kazanan’ bir marka olduğunu belirterek şunları söyledi:

“Ülker ve alt markalarımız hatırlanma ve beğenilme liglerinde önemli dereceler alıyor. KMG’nin ‘Lovemarks’ araştırmasında Ülker % 13 ile birinci oldu. Aynı kategoride genç bir marka olan Cola Turka da % 4’lük pay ile 11’inciliği elde etti. Nielsen’e göre Ülker ilk hatırlanan ve en yakın hissedilen marka sıralamalarında yerli – uluslararası pek çok markayı geride bırakarak ikinci oldu. Cola Turka ise aynı kategoride iki büyük uluslararası rakibinin arasında yer aldı. Ülker ve alt markalarına olan bu sevginin, sporla pekiştiğini ve derinleştiğini biliyoruz.”

Şeker, şimdi de iki marka için sıranın ‘Avrupa’nın kalbini kazanmaya” geldiğini söyledi.

Spor alanında 33 yıllık tecrübeleri içinde 2007 yılı Haziran’ında başlayan Türk Milli Takımları sponsorluğunun çok özel bir yere sahip olduğunu vurgulayan Şeker, şu bilgiyi verdi: “Bu bir yıllık süreç bizim için de öğretici bir deneyimdi. Milli Takım için çaba sarf ederken futbolun ne denli güçlü bir dil olduğuna bir kez daha tanıklık ettik. Futbolu, çocukları ‘harekete geçirmek’ için bir yol olarak gördük ve Türkiye Futbol Federasyonu’nun Grassroots (Herkes için Futbol) projesinin ana sponsoru olduk. Euro 2008 iletişimi için hazırladığımız reklam filminde de sokaktaki futbolun, yeşil sahada oynanan profesyonel futbolun temelini oluşturduğu gerçeğinden yola çıktık.”

Chewy ve İçim’den Euro 2008’e özel projeler

Ülker markalarının da Milli Takımı destekleyerek sporun gücüyle sinerji yarattıklarını vurgulayan Zuhal Şeker şunları söyledi:

“Chewy, Milli Takım Sponsorluğumuzu yepyeni bir ürünle destekledi. Chewy Kırmızı Beyaz, Euro 2008 boyunca taraftarların yanında olacak, streslerini azaltacak. ‘Kırmızı Beyaz Her Yanımız, Milli Takımın Yanındayız!’ sloganıyla satışa sunulacak olan Chewy Kırmızı Beyaz’la, 1 milyon adet satış hedefleniyor. Türkiye’nin en genç, yenilikçi, dinamik ve hızla büyüyen gıda markası olan İçim ise, bu değerlerini Milli Takım aracılığıyla Euro 2008 coşkusuna taşıyor. İçim, Milli Takım sponsorluğu çerçevesinde bir promosyon kampanyası düzenleyerek, rekabette bir adım öne çıktı.”

İlgili İçerikler

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.