MediaCat

Rakamlar futbolda kaybedenin olmadığını kanıtlıyor

Türkiye’nin de kazanmaya hak kazandığı UEFA EURO 2008’deki her maç, ortalama…

Rakamlar futbolda kaybedenin olmadığını kanıtlıyor

1990 yılından bu yana dünyanın ve Avrupa’nın en önemli futbol organizasyonlarına sponsorluk yapan MasterCard, 28 Mayıs 2008 Çarşamba günü, MasterCard’ın Futbol Elçisi, dünyaca ünlü hakem Pierluigi Collina’nın katılımıyla düzenlediği basın toplantısında, futbolun ekonomik hayata katkılarını UEFA Şampiyonlar Ligi ve EURO 2008’den örnekler vererek açıkladı. Türkiye’nin de kazanmaya hak kazandığı UEFA EURO 2008’deki her maç, ortalama 42 milyon euro kazanç yaratıyor.

Ödeme sistemleri devi MasterCard, futbolun oynandığı şehre, ülkeye ekonomik açıdan sağladığı katkıları, dünyanın en iyi hakemlerinden, MasterCard Futbol Elçisi Pierluigi Collina’nın da katıldığı bir basın toplantısı ile paylaştı. 1992 yılından beri UEFA Avrupa Kupası’nın resmi sponsoru olan MasterCard’ın futbol sponsorlukları, UEFA Şampiyonlar Ligi, UEFA Avrupa Kupası gibi Avrupa’nın en prestijli futbol organizasyonlarıyla devam ediyor.

Basın toplantısında konuşan MasterCard Güney Doğu Avrupa Ülke Müdürü Özlem Erçelen İmece “210 ülkede 26 milyondan fazla işyerinde geçerli olan MasterCard, “ticaretin kalbi”nde yer alıyor ve futbol organizasyonlarının ekonomiye sağladığı faydayı somut olarak gözlemleyebiliyor. Tüm dünyada bir milyardan fazla kişinin tutkusu olan futbola yatırım yaparak çok geniş kitlelere ulaşıyor ve işbirliği içinde olduğumuz pek çok kurumun da bu önemli organizasyonlardan yararlanmasını sağlıyoruz. MasterCard olarak futbol tutkunlarına paha biçilemez anlar yaratan ve bize “futbolun resmi kartı” ünvanını kazandıran sponsorluklarımızı sürdüreceğiz” dedi.

Pierluigi Collina, MasterCard’ın UEFA EURO 2008 sponsorluğu çerçevesinde, Avrupa ülkelerinde genç hakemlerle bir araya gelerek tecrübelerini paylaşıyor. Collina Türkiye ziyareti sırasında genç hakemlerle bir araya gelerek tecrübelerini paylaştı.

İlgili İçerikler

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.