Ulaştırma Bakanlığı’nda Youtube zirvesi

2008 Mayıs ayından bu yana erişime kapalı olan Youtube’un temsilcileri Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım ile görüştü...

22.07.2009 - 10:12 | MediaCat

Video paylaşım sitesi Youtube’un yetkilileri Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım’ı makamında ziyaret etti.

Youtube Türkiye’de politika danışmanlığı hizmeti veren Cem Duna ve beraberindekiler, Bakan Yıldırım ile yaklaşık 1,5 saat görüştü.

Görüşmenin ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Duna, konuya ilişkin herhangi bir açıklama yapamayacaklarını belirterek, ”Görüşmelerimiz sürecek” dedi.

Youtube internet sitesine erişim, 17 Ocak 2008’de Ankara 12. Sulh Ceza Mahkemesinin kararıyla engellenmişti. Bakanlık, Youtube’un güvenlik belgesi almasını ve vergi mükellefi olmasını da istemişti.

CEM DUNA’DAN AÇIKLAMA

Youtube Temsilcisi Cem Duna, Youtube’un açılması ile ilgili Ulaştırma Bakanlığı ile yapılan görüşmelerin devam edeceğini söyledi.

2008 Mayıs ayından bu yana erişime kapalı olan Youtube’un temsilcileri Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım ile görüştü. Yaklaşık iki saat süren toplantının ardından Youtube Temsilcisi Cem Duna, şu anda bir açıklama yapamayacağını belirterek, görüşmelerin devam edeceğini söyledi.

Atatürk aleyhine bazı videoları kaldırmadığı için 5 Mayıs 2008’den bu yana mahkeme kararıyla erişime kapalı olan Youtube’ta, diğer sorunlar arasında Türkiye’de temsilcilik kurulması ve Türkiye’ye özgü “tr” uzantılı bir site dizayn edilmesi yer alıyor.

Kaynak: www.haber7.com

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.