Ücret dışı festival Radar Live’da 7 bin kişi eğlendi

Dinamo 103.8 tarafından organize edilen ve ülkemizin uluslararası programa sahip ilk ücretsiz festivali “Radar Live” 7000 kişilik bir katılımla Parkorman’da gerçekleşti.

14.07.2006 - 00:00 | MediaCat

Dinamo 103.8 tarafından organize edilen ve ülkemizin uluslararası programa sahip ilk ücretsiz festivali “Radar Live” 7000 kişilik bir katılımla Parkorman’da gerçekleşti.

‘Ücretdışı festival, 0 YTL’ sloganıyla yola çıkan Radar Live’a erken saatlerden itibaren gelmeye başlayan müzikseverler içeride devasa bir sahne, muhteşem bir ses ve ışık sistemi, dev ekranlar, “bit pazarı”, dünya kupası arenası, uçak kullanma simulasyon alanı, penaltı çekme yarışması, açık havada pub keyfi, üzeri kapalı sahneyi gören dev bir çadır, çimenlik bir alan ve tabii birbirinden muhteşem sahne performanslarıyla güzel bir gün ve gece geçirdiler.

Radar’ın kapsama alanına giren müzikseverler ilk olarak ülkemizin en yetenekli dj’lerinden Da Frogg’un eklektik setiyle ısınmaya başladılar. Hip Hop camiasının aykırı ismi Fuat ve yerli dub/reggae gruplarından Homegrown SoundSystem’in birlikte gerçekleştirdikleri performanstan sonra, yine yerli başarılı gruplardan Anima festivalcilerle buluştu. Yıldızı her geçen gün biraz daha parlayan Hayko Cepkin’in sahne performansı ise her zaman olduğu üzere görülmeye değerdi. Sahnedeki olağanüstü karizmasıyla seyirciyi hipnotize eden sanatçı ülkenin en iyi canlı performans isimlerinden biri olduğunu bir kez daha kanıtladı. Havanın kararmaya başlamasıyla festivalcilerin akınına uğrayan Radar Live, beklenen isim Ms. John Soda’nın insanı sarıp sarmalayan masalsı müziği eşliğinde Parkorman’da unutulmayacak bir günbatımına şahitlik etti.

Saatlerin 21.00’i göstermesiyle beraber, Manchester’ın house müzik temsilcileri Crazy P sahneye çıktı. Günümüzün en başarılı canlı performans gruplarından biri olarak gösterilen Crazy P “Massive Attack’ten sonra İngiltere’nin başına gelen en önemli şey” iddiasının boş olmadığını kanıtladı. Dansları, muhteşem elbisesi ve güzelliğiyle gözleri kamaştıran Danielle Moore’un vokalleriyle havaya giren kalabalık, Radar Live’ın en başarılı performanslarından birini izledi. İngiliz grup, house, funk ve disco ritmleriyle konser boyunca bir kez olsun bile tempoyu düşürmedi. Saatler ilerledikçe içerdeki kalabalık daha da arttı ve alandaki pozitif enerji herkesi daha da hareketlendirdi. Özellikle punk ve indie rock müzik tutkunu gençlerin sabırsızlıkla beklediği İngiltere’nin genç ve parlayan isimlerinden The Paddingtons gerek ilk albümleri “First Comes First” gerekse yakın zamanda çıkacak ikinci albümlerinden çaldıkları birbirinden enerjik punk parçalarla Parkorman’da Sex Pistols havası estirdiler. Saatler gece yarısını gösterdiğinde dünya festivallerinin aranılan ismi Dreadzone sahne aldı ve Radar Live’a damgasını vuran isim oldu. Alandaki binlerce kişiyi aynı anda hoplatıp zıplatan grup benzersiz soundları ve inanılmaz enerjileriyle herkesi kendilerine hayran bıraktılar. Bu nefis konserden sonra ise hiç vakit kaybetmeden elektronik müzikseverlerin beklediği isim The Youngsters ikilisi canlı performanslarını gerçekleştirmek üzere sahne aldılar ve Parkormanı Underworld/Orbital karışımı bir “rave” sahnesine çevirdiler. Geceye noktayı ise ülkemizin bir numaralı Dj’i, Dinamo 103.8’den Cervus “hızlı ve sert” olarak adlandırdığı setiyle koydu. Radar etkinlikleri önümüzdeki aylarda da çarpıcı konserler ve partilerle devam edecek.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.