Uçmak için yüzlerce neden

British Airways'ten insanları ve özgün uçma nedenlerini öne çıkaran kampanya.

27.10.2022 - 14:27 | Sencer Uçar

Uçmak için yüzlerce neden

British Airways ve reklam ajansı Uncommon, “A British Original” sloganlı yeni reklam kampanyasında insanların başlıca uçuş nedenleri arasında ilk sıralarda yer alan iş ve tatilin yanına üçüncü bir seçeneği, her biri benzersiz yüzlercesini ekliyor.

Dijital ve açıkhava için 500’ü aşkın çalışmanın hazırlandığı kampanyada dijital açıkhava reklamları mevcut hava durumuna, konuma ya da haberlere göre değişiklik gösteriyor.

Kampanyaya 20’şer saniyelik 32 kısa film de eşlik ediyor.

Hava yolculuğuna talebin arttığı pandemi sonrası döneme iyi hazırlanmadığına dair iddialar gündeme gelen, yaz döneminde iptal edilen binlerce uçuşla sarsılan marka, yeni kampanyasıyla tüm müşterilerini ayrı ayrı bireyler olarak gördüğünü göstermeyi hedefliyor.

British Airways Markalar ve Pazarlama Başkanı Hamish McVey, “Bu kampanyayla müşterilerimizin ve insanlarımızın özgünlüğünü kutlamak istedik. Her bir yolcunun uçağa binmesinin ardında eşsiz bir sebep olduğunu, yolculukların da bu yüzden önemli olduğunu biliyoruz. Havayollarımızda olumlu değişiklikler yapma konusunda çok çalışıyoruz ve bu kampanya da esas motivasyonumuz müşteri ve insanlarımızı öne çıkarmamıza yardımcı olacak” yorumunda bulundu.

“Yeniden keşfetmeye hiç olmadığımız kadar ihtiyacımız olan İngilizliğin özgünlüğünü kutlamak istedik” diyen Uncommon Kurucu Ortağı Lucy Jameson, “Kampanyamızda sahne uçakların değil insanların. Hem müşterilerin hem de British Airways bireylerinin özgün uçma nedenlerini öne çıkarmak istedik. Fakat bu sadece bir başlangıç. Umuyoruz ki ileride markayla girilecek her bir etkileşim, lansman için ürettiğimiz yüzlerce özgün uygulamanın her biri kadar özgün hissettirir” şeklinde konuştu.

KÜNYE

  • Reklamveren: British Airways
  • Reklam Ajansı: Uncommon
Kaynak: Ad Age

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.