Uber kripto parayla ödeme kabul edebilir

Uber CEO'su şirketin gelecekte kripto parayla ödeme kabul etmeyi olumlu değerlendirdiğini açıkladı.

15.02.2022 - 14:47 | Simge Şenses

Uber CEO’su Dara Khosrowshahi, Uber’in gelecekte kullanıcılarına kripto parayla ödeme olanağı sunmaya sıcak baktığını açıkladı. Khosrowshahi, bu kararı almak için işlemlerin daha çevre dostu ve düşük maliyetli hale gelmesini beklediklerini belirtti.

Uber, ödeme aracı olarak kripto para birimlerini kabul etmeye başlarsa Microsoft, AT&T ve Wikipedia gibi bitcoin’i kabul eden bir dizi firma arasına adını yazdırmış olacak. Öte yandan, satışlarında bitcoin kabul eden en yüksek profilli şirket olarak kabul edilen Tesla, uygulamayı bir süre önce “bitcoin madenciliği daha sürdürülebilir bir enerji kullandığı zaman” geri getireceğini belirterek askıya almıştı. Şirket, kısa süre önce Cyberquad for Kids gibi bazı ürünleri için dogecoin ile ödeme kabul etmeye başlamış, CEO Elon Musk dogecoin’in işlemler için bitcoin’e göre daha uygun olduğunu ifade etmişti.

Türkiye’de kripto paralı ödeme işlemlerinin Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nın Nisan ayında çıkardığı yönetmelik doğrultusunda hâlâ yasak olduğunu ve Uber’in kararı ne olursa olsun kısa vadede Türkiye’yi kapsamayacağını da belirtelim.

Kaynak: Engadget

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.