MediaCat

Twitter’dan etkinlik hedeflemesi

Sosyal ağ, reklamverenlere canlı etkinleri hedefleme seçeneği sunuyor.

Twitter’dan etkinlik hedeflemesi

Gerçek zamanlı pazarlama denince akla ilk gelen platform olan Twitter, duyurduğu yeni hedefleme seçeneği ile reklamverenlere sağladığı bu avantajı bir adım öteye taşımayı amaçlıyor. Küresel ve yerel tüm etkinlikleri bir takvimde toplayan “etkinlik hedeflemesi” seçeneğini tanıtan Twitter, reklamverenlerin bu etkinlikler etrafında dönen diyaloğa dâhil olabilmelerini kolaylaştırıyor.

Twitter'dan etkinlik hedeflemesi

Twitter’ın etkinlik hedeflemesi seçeneği kullanıcılara ilgilendikleri etkinlikleri filtreleme, bu etkinliklerin geçmişte Twitter üzerinde ortaya koyduğu tweet sayısı ve erişim gibi performans bilgilerini görebilme ve bu etkinlikler etrafında dönen diyaloglarda kullanılan popüler hashtag’leri inceleyebilme imkânı sağlıyor. Böylelikle reklamverenler daha önce manuel olarak yaptıkları pek çok hazırlığı tek bir ekranda ve hızla gerçekleştirebiliyor, kampanyalarını Twitter’ın resmi verilerine dayanarak şekillendirebiliyor.

Twitter’ın yeni aracı sunduğu özelliklerin platformun sağladığı cinsiyet, dil ve giriş yapılan cihaz gibi diğer demografik bilgilerle birlikte hedefleme yapılabilmesine de olanak sağlıyor. Resmi bloğunda yeni özelliğin küresel ölçekte tüm reklamverenlere açıldığını belirten Twitter, önemli küresel etkinliklerin tamamını izleyen yeni hedefleme seçeneğinde; ABD, Birleşik Krallık, Fransa, Brezilya ve Japonya’daki sportif etkinliklerin, tatillerin, festivallerin, televizyon yayınlarının, müzik etkinliklerin ve politik gelişmelerin de izlenebildiğini söylüyor.

Twitter'dan etkinlik hedeflemesi

Twitter'dan etkinlik hedeflemesi

Twitter'dan etkinlik hedeflemesi

Kaynak: Twitter ve Marketing Land

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.